Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerek nélkül milyen öregkorom...

Gyerek nélkül milyen öregkorom lesz? Lehetek boldog anélkül is?

Figyelt kérdés
Nem lehet egészségügyi okokból. Már elfogadtam, csak nagyon sokan mondogatják, hogy az nem élet ,meg szomorú lesz a későbbi életem és magányos. És ez megijeszt. Meg rossz, hogy lesajnálnak. Így nehéz megőrizni a jó közérzetet. Az is rossz, hogy a gyerekesek ellerülnek mert nem tudom velük megosztani az én gyerekem milyet kakilt aznap. 😕 Mintha nem lehetne másról beszélni.

2019. márc. 15. 16:36
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
91%
Hát ezen már én is gondolkodtam, ha nem lenne gyerekem mi lenne. De! Szerintem meg kell találni az életben mi okoz boldogságot. Lehet neked egy öleb vagy utazás bármi. A lényeg, hogy legyen amiben örömöd leled. Az , hogy mi lesz, ha megöregszel erre fölösleges gondolni. Ismerek olyan idős nénit akinek 4 gyereke van és magas ívből letojják, pedig nagyon kedves. Lehetsz öreg korodban gyerekkel és nélküle is boldog.
2019. márc. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Kutyusom nem lehet mert allergiás vagyok a szőrére sajnos. A párom meg elhagyott mikor kiderült, mert ő saját gyereket akar. Nem is tudom így kellek e majd valakinek. 🙁 Egyedül az örökbefogadás sem jöhet szóba.
2019. márc. 15. 16:48
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Sz*mét dolog, hogy bebeszélik a gyerektelen nőknek, hogy nem lehetnek boldogok gyerek nélkül, főleg, ha olyan sebezhetőek és bizonytalanok, mint te. Le kell sz*rni őket!

A boldogság egyedül benned van! Lehet párod, fogadhatsz örökbe, de élhetsz teljesen egyedül is, és bármelyik változatban lehetsz boldog vagy boldogtalan! NEM ezen múlik!

És csatlakozom az előttem válaszolóhoz, rengeteg idős ismerősöm van, akikre rá sem néznek a gyerekei - az idős kori problémák szempontjából egy gyerek nem biztosíték semmire. Te legalább tudod, hogy hányadán állsz, és aszerint tudod alakítani az életed.

Meg kell találnod a gyerektelen, önálló élet örömeit is. Ennek az élethelyzetnek is megvannak a pozitívumai is a negatívumok mellett, mint ahogy a családi életnek is vannak előnyei és hátrányai is.

Csak ne hagyd, hogy mások határozzák meg a közérzeted!

2019. márc. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
46%

Persze hogy lehetsz boldog.


Mikor állapították meg a meddőséget? Manapság ilyet kijelenteni elég kemény. Kb. Csak annak nem lehet gyereke akinek nincs petefészke vagy méhe. A többi kezelhető.


Nekem van gyermektelen idős ismerősöm. Teljesen normális életet él.

2019. márc. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
87%
Ez butaság! 1pár van a baráti körömben akik nem szeretnének gyereket.1 párnak pedig nem lehet és örökbefogadástól elzárkóznak. Tehát nem lesz gyerekük. Boldogok, és ugyan úgy összejárunk (kerti party, vacsora stb) pedig mi kisgyerekes szülők vagyunk.
2019. márc. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
79%

Facebookon van gyerekmentes közösség, ahol lehet ismerkedni is! Sok pasi nem akar gyereket, ne aggódj, fogsz találni part.

Ha meg szeretnél örökbefogadni, akkor aki igazán szeret, megteszi ezt veled, nem ragaszkodik sajáthoz mindenáron, ne add fel az ismerkedést. :)

De ha tegyük fel sehogy sem lesz, akkor se ess pánikba. Barátkozz(akár a gyerekmentes közösségekben), legyél a családoddal stb.

Az én nagyszüleim pl messze élnek tőlünk, ritkán látják a gyerekeiket és unokaikat. De nagyon jóban vannak a szomszedaikkal és rengeteg barátjuk van, folyamatosan van náluk valaki, beszelgetnek, kartyaznak, tvt néznek stb. Nem magányosak így sem, hogy minket ritkán látnak sajnos.

De akár lehetnek kereszgyerekeid vagy nevelt gyerekeid is.

Egyébként akinek van gyereke sem biztos, hogy öregkoraban ott lesz. Sok szülő eltemeti a gyerekét vagy éppen èl, de elmérgesedik a viszony. A gyerek sem garancia semmire.

2019. márc. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
72%

Persze, hogy lehetsz boldog! Nem mindenkinek születik gyereke akkor sem, ha lehetne. Sokan úgy élik le az életüket, hogy sosem hiányzik belőle a gyerek.

A férfiak sem mind vágynak gyerekre, tehát bármikor találhatsz olyan párt, aki boldog veled.


Örökbefogadni egyedülállóként is lehet. Annyi a kikötés, hogy legfeljebb 45 évvel lehetsz idősebb a gyereknél. Ha később lesz párod és vele szeretnél belevágni, akkor annak a korát nézik, amelyikőtök fiatalabb.

2019. márc. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
85%

Figyelj! A sógornőmnek 3 okos, aranyos, gyönyörű gyereke van/volt. 17, 7 és 3 évesek. 2 fiú és 1 lány. Mégsem volt boldog és öngyilkos lett.


Csak arra akartam rámutatni, a boldogság nem azon múlik van-e gyereked vagy nincs.


Nagyon sok szülő is boldogtalan.

2019. márc. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Egyedül nem akarok örökbedogadni mert nincs családom és olyan ismerőseim akik tudnának segíteni rendszeresen vagy ha gond van. Az hatalmas felelőtlenség lenne mert ha velem történne valami akkor intézetbe kerülne. Ha megbetegszem sem tudnám kire bízni egy napra sem. Szóval ez így túlélő program lenne rengeteg stresszel és nem öröm. Ennek nem tennék ki egy gyereket, hiszen ő a legfontosabb aki ki van szolgáltatva a körülményeknek.
2019. márc. 15. 18:03
 10/25 anonim ***** válasza:
60%

2 kicsi gyerekem van, de a napjaim nagy részét azzal töltöm hogy arról álmodozom milyen lenne ha nem lennének :/

Nem tudom mi lenne a jobb megoldás, az öngyilkosság vagy ha elhagynám az egész családot úgy ahogy van!

Irigyellek, amiért nincs gyereked, sose sajnáld!

2019. márc. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!