Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meghívnátok ezt a kislányt a...

Meghívnátok ezt a kislányt a szülinapi bulira?

Figyelt kérdés

Kislányom elsős. Van egy nagyon jó barátnője (legalábbis nekem nagyon úgy tűnt, hogy azok), aki vagy a fél osztályt elhívta a szülinapi bulijára, az én lányom viszont nem volt köztük. Gondolom, mégsem szereti őt annyira, vagy fogalmam sincs. Most lesz a lányom bulija, szeretné ezt a kislányt is elhívni, de én próbálom lebeszélni róla.

Ti meghívnátok ilyen esetben? A két gyerek azóta is nagyon sokat van együtt iskolán kívül is, nem tudom, mi az oka, hogy akkor az én lányom kimaradt.


2019. márc. 16. 13:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
22%
Szegény gyerek.
2019. márc. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%
Lehet a szülők úgy döntöttek a te kislányod ne menjen.Biztos nem a kislány döntött így.Meghívnám.
2019. márc. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%

Tényleg elég bosszantó. Én nem tudom, hogy meg akarnám-e kockáztatni, hogy nem jön el. Jó eséllyel nem a gyerek miatt nem lett meghívva a lányod, hanem a szülők miatt. Na most ilyenkor benne van a pakliban, hogy a ti bulitokra se fogja elengedni a kislányt.

Érdemes lenne beszélni a szülőkkel és kideríteni az okokat.

2019. márc. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

Egyértelműen meghívnám a kislányt. A gyerekem szeretné, evidens hogy nem beszélem le róla.


A szülők nem mindig kedvelik a gyerekeik barátait. Az én lányomnak is volt egy barátnője akit zsigerből utáltam. Nem véletlenül: kis akarnok volt, csak kihasználta és bántotta a gyerekemet, aki viszont még volt örülve érte. Évekig nem tűnt fel neki, hogy a kislány csak kihasznalja. Aztan egyszer rádöbbent. Neki kell felismerni, nem a szülőnek beleszólni, dpbarmiylen nehéz is

2019. márc. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! A szülőket ismerem, elég jóban vagyunk, nem hiszem, hogy ők ne engedték volna a lányomat meghívni. De valószínűleg mi el fogjuk őt hívni, mert mostanában tényleg sülve-főve együtt vannak.
2019. márc. 16. 14:00
 6/12 anonim ***** válasza:
82%

Természetesen elhívnám.


Csúnyát mondok:

A felnőttvilág undorító találmánya a sértődöttség az illemszabályok be nem tartása miatt. Kár ezt belenevelni a 6 éves gyerekbe (az illemszabályok betartását igen, de a sértődöttséget nem). Látod, a kislányok között azóta sincs harag. Ha ő el akarja hívni, hívjátok el.


(Egyedül abban az esetben próbálnám bárki meghívásáról lebeszélni, ha kifejezetten bántaná, gúnyolná a gyerekemet az óvodában/iskolában.)

2019. márc. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%

Az is lehet, hogy a lányok között volt valami kis "harc", veszekedés, ami miatt nem hívta meg a lányodat, előfordul már ilyen korban is... :) Hozzátartozik a szocializációhoz, természetes.


Hívjátok meg. :)

2019. márc. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%
Lehet, hogy aznap mikor eldöntötte kiket hív meg épp összevesztek valamin. Biztos meghívnám.
2019. márc. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
60%

Ha a lányom szeretné, meghívnám.

Lehet, hogy volt egy kis időleges veszekedés, és mostanra kibékültek. De akárhogy is, ha a lányod nem érzi úgy, hogy a barátnő nem érdemli meg, akkor ezt te ne bíráld felül. (Ha eltelik még 1-2 év, és azt látod, hogy a barátság nagyon egyoldalú, akkor nagyon finoman megpróbálhatod terelgetni, hogy ne hagyja, hogy kihasználják, de ezek szerint még alig egy fél éve ismerik egymást.

2019. márc. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
56%
Én megmondanám, hogy hány gyereket hívhat meg, és azt hív meg, akit akar. Az ő bulija, nem?
2019. márc. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!