Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Óvódás szülinapi party!...

Óvódás szülinapi party! Hogyan állítanád össze a menüt a lenti esetben?

Figyelt kérdés

Kitalált szülinapi party. Az ovis gyereked kis barátai a vendégeid lesznek ebédre. Ő leadja neked a "vendég listát", amiben van:

- egy 1-es típusú cukorbeteg

- egy glutén érzékeny

- egy laktóz érzékeny

- egy vegetáriánus családból való.

- és van még néhány teljesen egészséges és világnézeti kritériumoktól mentes gyerek.


Mit főzöl ebédre, milyen tortát sütsz és milyen innivalót adsz nekik?


2019. febr. 13. 21:07
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Nem ebédeltetném meg őket, eleve csak uzsonnában gondolkodnék.
2019. febr. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
25%
kapnának cukrot, glutént, laktózt, és húst.
2019. febr. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

2-es, 3-as és néhány egészséges volt már nálunk.

Volt gesztenyepüré növényi tejszínnel, gluténmentes ropik, és egy sima torta, mellé 2 szelet mindenmentes a érzékenyeknek. Ez egy vegának is tökéletes, a cukorbeteg meg inzulinos, segítene az anyukája kiszámolni, mennyi CH-t ehet mennyi inzulin mellett.

2019. febr. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A tortát biztosan eszembe nem jutna nekem sütni. Szereznék minden mentes tortát (nem tudom, hogy jó-e, de árulnak olyat). Jól tudok sütni, de nem vállalnám szokatlan alapanyagokból. Egyszer próbáltam glutén mentes lisztből csak galuskát csinálni levesbe és csúfos kudarc lett. Arról meg ne is beszéljünk, hogy a glutén mentességnek durva kritériumai vannak. Pl nem is lehetne úgy csinálni, hogy közben glutén van a konyhában. Elég egy kést vagy kanalat összekeverni és máris gluténnel szennyezett az étel.


Innivalónak elég jó limonádét lehet csinálni szénsavas víz + kis citrom + friss menta kombóval (10-15 percig hagyni kell ázni a mentát). Télen mondjuk a friss menta necces, de ennyi érzékeny gyerek közé biztos, hogy nem vennék semmi lónyálat. Mondjuk a cukorbeteg kivételével akár tehetnek bele cukrot is, bár én jobban szeretem nélküle.


Nasinak vágnék fel zöldségeket, gyümiket, laktóz mentes sajtot (nem rossz az ízük, egyik barátnőm laktózos és alig lehet megmondani). Lehet kapni ízesített pufirízs szerű chipset (az finom, ettem már többször), vagy kölesgolyót. Azok többnyire glutén mentesek, csak figyelni kell, hogy rá legyen írva. Teljes ebédet nem vállalnék ilyen sok változóval. Külön-külön meg tudnám oldani bármelyiket, vagy bármelyik kettőt együtt, de az egy kicsit sok, hogy 4 különböző diétát kéne tartani.

2019. febr. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi jó ötleteket. Velem sem egyszerre fordult elő mindez, de egyenként már mindegyik és belegondoltam, hogy ha így adódna, mint ahogy a kérdésben szerepel, hová kapnék, mit csinálnék? Még megtörténhet a gyerek 18 éves koráig. Nagyon sok az érzékeny gyerek a csoportban, gondolom így lesz majd az iskolai osztállyal is. Jöhetnek még a jó ötletek, ezeket mind felírom. Aki írta, hogy csak uzsonnát vállalna, az is írja le bátran, hogy hogyan csinálná!
2019. febr. 13. 23:54
 6/6 anonim ***** válasza:

Tartottam már ilyen partit 4x idáig de rengeteget ötleteltem.

Uzsi volt, vega pizzás csiga minden mentesen ezt én sütöttem.

Volt padlizsán és avokádó krémes mini szendvicsek paradicsommal uborkával színes paprikával.

Minden mentes ropi, zöldség chips volt még.

Házi jégkrém epret málnát ez egy íz, görögdinnye a másik íz, ezeket trumixoltam le és ilyen fagyi formában fagyasztottam.

Torta cukrászdai minden mentes gesztenye torta.

Inni való limonádé csak megbolondítva eperrel málnával.

A teljes menü vegán minden mentes volt.

2019. febr. 14. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!