Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet-e 2-nél több keresztszül...

Lehet-e 2-nél több keresztszülője egy gyereknek?

Figyelt kérdés
Római katolikus lenne a gyermek. Kérdés, hogy lehet-e 2 keresztapja és 1 keresztanyja, vagy 1 keresztapja és 2 keresztanyja?

2019. márc. 20. 13:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
41%
Nem lehet
2019. márc. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
33%

Az atyától függ. Az én gyerekeimnek két keresztanyja van, akik nincsenek is megkeresztelve, mi meg nem vagyunk összeházasodva, de nem akadt fenn ezen senki.

Van olyan aki ragaszkodik a keresztanya-keresztapa, házasság....


Bérmálkozás kapcsán beszéltük, itt lehet fiúnak nő is a keresztszülője, van ahol csak férfi lehet.

2019. márc. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
48%
Nem, még minek amúgy is.
2019. márc. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
31%
Lehet. Legalábbis tudok ilyenről. 2 keresztapa, 2 keresztanya. Más kérdés, hogy teljesen értelmetlennek tartom.
2019. márc. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%
Sajnos lehet. Testverem gyerekének én lettem volna a keresztanyja, mert akit eredetileg felkertek (sogornoje) nem tudott megjelenni a keresztelőn. Anyósa addig vergodott a papnak, míg be nem írták őt is mint keresztanyát. Na azóta tartom hülyeségnek az egészet, és csak családi cirkusznak.
2019. márc. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Egyházi Törvénykönyv

873. kánon: Csak egy keresztapát vagy egy keresztanyát vagy egy keresztapát és egy keresztanyát alkalmazzanak.


Tehát nem lehet 2-nél több keresztszülő. Annyit hozzátennék, hogy ha két keresztszülő van, akkor ugye egy férfi és egy nő, viszont nem szükséges, hogy házaspár legyen. Családon belül szokás az igazi keresztszülő házastársát is keresztanyának/apának szólítani, de ez csak szokás.

2019. márc. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

2 hete kereszteltettem a keresztfiam ketten lettünk hivatalosan bejegyezve keresztanyaként plusz 1 keresztapa!


Én sem tartottam ezt normális dolognak de a legjobb barátnőmet nem akartam megbántani!


A pap egyébként semmi iratot és semmit sem kérdezett tőlünk és nem is kért! Ezen szintén teljesen kiakadtam, hogy csak neveket diktáltunk lakcímmel

2019. márc. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
52%
4# nem tudom miért lettem lebontozva... Az egy dolog, hogy elméletben vagy szigorúan véve vallásügyileg nem lehetne, de akkor is van ilyen.. A fejetek tetejére állhattok akkor is... Voltam olyan keresztelőn ahol 2 keresztanya és 2 keresztapa volt. Ráadásul nem azt írtam, hogy mindenhol megengedik. De pontozzatok le nyugodtan.
2019. márc. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
46%

"Voltam olyan keresztelőn ahol 2 keresztanya és 2 keresztapa volt. Ráadásul nem azt írtam, hogy mindenhol megengedik. De pontozzatok le nyugodtan."

Én is voltam ilyen keresztelőn, de ennek ellenére max. 2 embert írnak be hivatalosan az anyakönyvbe. Amit évek múltán is vissza lehet keresni és az számít hivatalosnak. Nem az, hogy "há" de otthon a Pisti nőjét is keresztanyunak hívjuk".

2019. márc. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
9# és szerinted számít ez, annak aki nem mélyen vallásos, csak azért tart keresztelőt mert "szokás" (Mint a templomi esküvőnèl). Tippelj hány esetben csinálják a vallás miatt?? Kötekedni mindig lehet, de kötve hiszem, hogy erre voltak kíváncsiak.
2019. márc. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!