Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Római katolikus gyereknek...

Római katolikus gyereknek lehet református keresztszülője?

Figyelt kérdés

2012. máj. 20. 21:22
 1/10 anonim ***** válasza:
60%

Nem. A keresztszülő azért felel, hogy a gyerek követi a vallást. Másvallásúként kicsit érdekes lenne...

Persze sajnos az egyházban is már a pénz dominál, biztos majd írnak olyan eseteket, amikor megkenhető volt a pap.

2012. máj. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Szerintem a paptol fugg. Van olyan ismerosom akinel nem engedtek ugyhogy reformatus lett.
2012. máj. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk felé nem. De én egyrészt örvdendek ennek, mert majdnem minden barátnőm katolikus. A párom katolikus én református vagyok.
2012. máj. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én református vagyok, de van két katolikus keresztgyerekem. Az volt a feltétel, hogy legalább egyik keresztszülő katolikus legyen, nálunk meg pont így volt.
2012. máj. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet! Én pl. ateista vagyok, mégis felkértek keresztszülőnek, és a pap bevàllalta. Elfogadta, hogy rám majd mint világi emberre támaszkodhat a gyermek, de ott lesz a másik keresztszülő, aki segíti majd a hitben.

Ja, és nem pénzért vállalta, mielőtt bárki rosszra gondolna. Én pedig a család iránti szeretetből teszem. Mert bár nem vagyok hívő, de nagyon megtiszelőnek éreztem a felkérést.

2012. máj. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én katolikus vagyok, a párom református, és református keresztgyerekünk van. Szóval szerintem kivitelezhető, nálunk nem volt ebből gond.
2012. máj. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyházjogot tanult emberként mondom, hogy ilyen esetben csak református keresztszülő nem elég.

És ez nem papfüggő.


Ha két keresztszülő van, akkor az egyiknek katolikusnak kell lennie. Ha csak egy, akkor pedig az ő vallásának kell katolikusnak lennie.

2012. máj. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Elég érdekes!

Én római katolikus vagyok,és a párom is. Így a kislányunkat is annak keresztelnénk. Akit szeretnénk keresztszülőnek református.


Apám katolikus,anyám református. Még két testvérem van,ők is katolikusok.

Nekem katolikus keresztszülőm van(apám öccse),viszont a testvéreimnek református(anyám testvérei). És nem tudok róla hogy lenne nekik másik keresztszülő.

2012. máj. 21. 00:29
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem szabadna megengedni, hogy a vallás ilyen szinten beleszóljon az életedbe. Nem vagyok benne biztos, hogy a keresztszüleim mindketten egyforma vallásúak, vagy ugyanolyan vallásúak, mint én, de ők a világon a legjobb keresztszülők, akiket csak kívánhatnék.
2012. máj. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én református vagyok, a keresztlányom katolikus. Szerintem menj be a kiválasztott templomba és kérdezz rá a papnál.
2012. máj. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!