Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Utólagosan tett apasági...

Utólagosan tett apasági nyilatkozat?

Figyelt kérdés
Bizonyos dolgok miatt csak születés után lehetséges viszont akkor mindenképp párom vezetéknevét kapná. Az lenne a kérdésem,hogy késöbb a baba születési neve mi lesz hivatalosan? Vagy hogy müködik ez,új anyakönyvi kivonatot kap a párom vezetéknevével?
2019. ápr. 5. 11:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Párom akkor tett apasági nyilatkozatot amikor 2 hónapos volt a babánk. Bementünk az anyakönyvi hivatalba, onnan tovább küldött a hölgy, mert húzzak már el innen, hát itt neki jobb dolga is van, mint hogy ilyen sza*sággal vegyem el az idejét.. ( Nyíregyháza...) aztán mondta, hogy ez a gyámhivatalhoz tartozik, hiszen a baba jogállását kell tisztázzuk. Mondom remek, ezért ültünk itt fél 9 től majdnem délig. Oké.

Gyámhivatalba beérve elkérték a babám születési anyakönyviét, a baba, a párom, és a saját lakcím kártyát és személyigazolványunkat ( a babáét nem mert még nincs neki ) megkérdezte a hölgy, hogy apuka nevén legyen a baba, vagy az enyémen marad. Közös megegyezéssel az én nevemen maradt a babánk. Bevonták a régi anyakönyvit, ennek pont ma 2 hete. És várjuk postán az újat, ahol párom neve is rajta lesz, és nem csak ez: -


remélem tudtam segíteni.

2019. ápr. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen,köszönöm szépen 😊
2019. ápr. 5. 12:02
 3/3 anonim ***** válasza:

A nagyobbik fiamnál is így volt, születése előtt nem volt mód megcsinálni, mert az apja külföldön dolgozott, és nem tudott hazajönni. Amikor meg legelőször itthon volt, még ünnepnap is volt, hosszú hétvége, stb., úgyhogy akkor sem, ezért elmúlt már 3 hónapos, amikor elintéztük. Előtte én már levelet is kaptam a gyámhatóságtól, hogy rendezzük a gyerek családi jogállását, oda még egyedül mentem el, de szerintem ez a része benneteket nem érint, ha ti együtt vagytok.

Az utólagosan tett apai elismerő nyilatkoztatot nálunk ugyanúgy az anyakönyvi hivatalban kellett intézni, mintha a születése előtt csináltuk volna, talán csak egy kicsit több papírmunka volt vele. Apa megtette a nyilatkozatot, aláírta, én is aláírtam, nyilatkoztunk róla, hogy mi legyen ettől kezdve a baba vezetékneve (változott, kötőjelesen megkapta mindkettőnkét). A régi anyakönyvi kivonatát elkérték (ezen ugye az apja neve nem szerepelt), én ott, helyben meg is kaptam az újat. A születési nevéhez az új, kettős vezetéknevét írták, amúgy erre én is kíváncsi voltam, de ez nem minősül névváltoztatásnak ilyen értelemben.

Viszont utána minden okmányát le kellett cserélni a gyereknek (TAJ, adókártya), személyije még nem volt, mert akkor még nem volt kötelező 14 alatt.

2019. ápr. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!