Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Különleges vezetéknévhez...

Különleges vezetéknévhez különleges keresztnevet adni a gyermeknek nagy kiszúrás?

Figyelt kérdés

Nagyon tetszik nekünk egy fiúnév és tudjuk is, hogy fiú lesz, de eddig, akinek mondtuk, mindenki kiakadt, hogy megbolondultunk, miért nem adunk neki "normális" nevet.

Az apja után persze második keresztnévként kap "normális" nevet is, de nem azt szeretnénk használni és csak ez az egy név adódott, ami igazán tetszik mindekettőnknek, de egyre inkább bizonytalanodunk elfele, hogy tényleg röhejes, ha a vezetéknév is ritka és a keresztneve is az lesz. de hát a gyermekünk is az lesz. különleges és egyedi...

szóval mi a véelményetek?


2010. júl. 5. 08:57
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Csak a Robinon volt hajlandó elgondolkodni.

Ezen kívül szóba került még Lőrinc (utálja), Ervin, Erik (ezekkel sincs megbarátkozva), Tamás (családi okok miatt hanyagolnánk, rossz ómen), illetve András az egyik dédapja után (erre aszonta, a Bandi kutyanév) helyette is elnézést minden Andrástól, nekem amúgy teszik, de a gyermekemnek mégsem tudom elképzelni igazán. valahogy nem Andrásnak érzem.


szóval néha kezdtem úgy érezni, hogy bár elvileg az én gyermekem is, az én hasamban van, de a nevéhez semmi közöm, mert ő már eldöntötte. A vezetéknevet tőle kapja, a keresztnevet őutána és én ne szóljak bele, holott a szülőszobán is engem kérdeznek? A múltkor már - hormonok ide vagy oda - de közöltem vele, ha tovább viselkedik így, a Pétert sem fogom bemondani, oszt majd szülés után megtudja a gyereke nevét. Legalább gondolkozzon alternatívákon. Mégiscsak a rég várt gyermekünkről van szó, aki kettőnké. Tudom, nem kéne vérre menő küzdelmeket folytatni ezen, de nekem igenis fontos. Ahogy úgy vélem, a gyermekünknek sem mindegy.

2010. júl. 5. 13:04
 12/17 anonim ***** válasza:

Mindamellett, hogy szerintem a Robin nem fura, és számomra elfogadható név, megosztom veled a véleményem átalában az ilyenféle nevekről:)

Szóval:

Ha valaki Panninak akarja hívni a gyerekét, az istenért, ne így anyakönyvezze, hanem legyen Anna, aztán úgy szólítja, ahogy akarja. És szegény gyerek, ha egyszer bankigazgató lesz, akkor nem kellene így bemutatkoznia: Kis Panni vagyok... Mert ez az én véleményem szerint elég röhejes lenne...

Ha nekem az ilyen nevek tetszenének, akkor keresnék egy olyan "normálisat", aminek ez a becézése, vagy hasonló a hangzása.

Pl.: Lilit szeretnék, Lillát adnék, Pannit szeretnék, Annát adnék.

A ti esetetekben, ha mégis furának tartjátok a ritka vezetéknév mellett a Robint (ami ismétlem, szerintem nem gáz), akkor lehetne Róbert, amit ti Robinnak becéztek...

Csak egy ötlet...:)

2010. júl. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszi, de Róbert már van a családban és az érdekes módon nem is tetszik :-((( szóval ez kilőve, bár nekünk is megfordult e fejünkben és alapvetően nem rossz ötlet, de ez esetben nem játszik
2010. júl. 5. 20:18
 14/17 anonim ***** válasza:

Aladáros vagyok

Ha hiszed ha nem én is kiborultam,mert mi is csak nagy nehézségek,viták árán tudtunk megegyezni az Aladárban.Mivel a Bendegúz után azt mondtam,ha még egyszer lesz fiam,az Alexander lesz(egy Sándor emlékére-de mégse legyen Sanyi),erre mikor szilveszterkor kiderült,hogy fiú,apa kijelentette,hogy neki nem tetszik,és mi lenne ha András lenne.Ízelgettem,de valahogy nem tudtam elképzelni egy csecsemőt Andrásként,de Andris/kát még inkább nem.Aztán voltunk 4D-n és akkor tuti lett,hogy a pocakban nem András van.De úgy hagytam.Majd mikor közeledett az idő,felvetettem,hogy nekem mégsem jön be az András.Mi is vitáztunk,mondtam,úgy is engem fognak megkérdezni,nem őt.ezen meg besértődött.Aztán 36hetesen nagy válogatás után mindketten egybehangzóan voksoltunk Ali mellett.

Úgyhogy megértelek.Ne hagyd magad,igen is neked is ugyanannyi jogod van beleszólni a névválasztásba mint neki.de ha már így Peti-kézik,nem adnám még 2.nak sem

2010. júl. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Nem Petikézi senki, csak a párom :-) persze, az bőven elég. De Robinban megalkudna, sőt tegnap odáig ment a dolog, hogy nem csak rábólintott a Robinra (ami egyébként az utóbbi időben már jobban tetszett neki, mint nekem! :-DDD), hanem a második név, azaz az ő neve csak papírokon fog szerepelni, bemutatkozásnál nem használja majd. elvileg.

Ahogy én sem használom bemutatkozásnál, de része az életemnek kicsi koromtól kezdve a második nevem. sőt, kétszer se mondom, hogy én a másodkinak születtem és kezdetben az alapján becéztek, de az első lett az általánosan használatos. Persze az én nevem nem olyan különleges egyik sem, de nem is adnám egyiket sem, mert így vagyok az, aki vagyok. :-) szóval ő is kicsi korától tudni fog a két nevéről, ez tuti, de attól én még tudom, hogy ő Robin és majd meszokja a család is :-)


köszönöm a hozzászólásokat! :-)

2010. júl. 6. 07:06
 16/17 anonim ***** válasza:
9:32-es vagyok. Csak az jutott még eszembe, hogy ha mindenki következetesen Robinnak fogja szólítani a picit, a párod is az első 1-2 napos próbálkozás után letesz a Petiről. Szerintem.
2010. júl. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, már le is tett róla :-)) Robin lesz a baba elsősorban, ebben ő is egyetért végre :-))

Már csak a családnak, barátoknak kell megbarátkozni a gondolattal :-))

2010. júl. 7. 22:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!