Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés utáni hormonprobléma?

Szülés utáni hormonprobléma?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy inkább az egészség kategóriába sorolandó a kérdésem, de légyszíves ne tetessétek át, mert a problémám szülés után kezdődött és itt válaszol a legtöbb legalább egy gyereket szült nő a kérdésekre.Előre is köszönöm a megértést!

Szülés után kb 5 hónappal visszaállt a ciklusom, a terhesség előtti hosszal.Szoptatok.Viszont a terhesség előtt is voltak pms tüneteim amik mára már teljesen kezelhetetlenné váltak.Olyan szinten idegbeteg leszek, hogy az már befolyásolja a mindennapjaimat a párommal,gyerekeimmel mindenkivel.Mielőtt meglettek volna a gyerekek is feszült voltam, de ez az állapot ahova eljutottunk másfél év alatt katasztrófa.Próbáltam citromfűteát meg olyan gyógynövényes tablettákat amit lehet szoptatás mellett szedni.Semmi eredménye.Magnézium stressz kontrolt stb..stb..

Volt valaki így?Milyen orvoshoz érdemes elmenni?Nőgyógyász? Endokrinológus vagy inkább pszichológus? A menstruációm előtt egy nappal minden idegi probléma elmúlik ,teljesen kisimulok..Mit lehet ezzel tenni?

Köszönöm a válaszaitok!



2019. ápr. 25. 12:16
 1/3 anonim ***** válasza:
En azzal tudnalak biztatni, hogy idovel nekem javult ez. Azert persze siman el lehet menni endokrinologushoz esetleg kineziologishoz de pszichologushoz is. Erdekes lehet, hogy a szules utani szakaszt (kozvetlen ami utana volt) hogy elted meg, maga a szules milyen volt tudsz-e pihenni most, mennyit vagy egyedul, van e kivel megbeszelni ezeket, hogy eled meg az anyasagot. Stbstb.
2019. ápr. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is észre vettem, hogy nagyon feszült vagyok az utóbbi fél évben mensi előtt. ( másfél éve szültem, 4 hónapra menstruáltam újra).

A vicc hogy nekem nagyon durva ájulásos, egy nap skip-es rosszuléteim voltak terhesség előtt. Most meg ez a feszültség és barnázás. Hormonproblémára gondolok én is. Nőgyógyászhoz készülök mert tesótervezés előtt is vagyunk nem akarom, hogy bezavarjon.

2019. ápr. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nekem szülés előtt nagyon szolid volt a hangulatingadozásom.Most viszont hónapról hónapra rosszabb és tényleg már én szégyenlem magam, mert annyira az alaptermészetem ellentéte leszek ovu utántól, mintha elgurulna a gyógyszerem.1 évvel szülés után voltam endokrinológusnál, de akkor azt mondta nincs értelme hormont nézni mert még nem állt vissza az egyensúly úgysem.De akkor lehet mégis visszamegyek hozzá és kérek valami vérvételi beutalót ,hátha ott borult fel valami.Abból gondolom, hogy nem magától az anyaságtól van, hogy a ciklusom elején semmi bajom.Az elején rosszul éltem meg, császárral szültem az ikreim,nyilván bonyolultabb lett az életünk ,de a ciklus elején is bonyolult nekem meg mindig mensi előtti két hét az mikor teljesen bedilizek.Köszönöm a válaszaitok.

Második válaszoló, ha esetleg eszedbe jut megírod neked mit mondott a nőgyógyászod?

2019. ápr. 25. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!