Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet, hogy férges lett a...

Lehet, hogy férges lett a kislányom?

Figyelt kérdés

Csütörtök óta panaszkodik, hogy viszket a feneke, csiklandósan.

Arra gondoltam, mivel már ovis és középsős, az oviban már egyedül törli a fenekét, lehet kicsípte nek, ezért vártunk .

Este érzi a legrosszabbnak. Ügyeletre nem vinném, hétfőn rendel a gyerekorvos.

Melyik élősködő, féreg okoz végbélviszketést? Mivel tudok neki segíteni, hogy ne viszkedjen? Aki járt már így leírná mi volt a gyerek baja?

Ezen kívül vidám, jól van, napközben nincs panasza


2019. ápr. 27. 06:35
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Volt esélye elkapni? Pl kóbor állattól? Patikában meg lehetne kérdezni tudnak e adni vmit. Nem tudom vénykötelesek e a féreghajtók. Néhány szem tabletta megoldja a dolgot, ha kezelés nélkül marad az bajosabb.
2019. ápr. 27. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Lehetni lehet, úgy hallottam sajnos nem is olyan ritka, csak nem beszélnek róla.

Megkérdezem, köszi

2019. ápr. 27. 06:52
 3/9 anonim ***** válasza:
42%
Nézd meg a székletet. Ha nincs benne féreg, vagy apró fehér peték, nem férges. A feneket is nézd meg, mott is lehet pete, illetve látni fogod, hogy piros e. Fereghatjot nem kellene neki adni feleslegesen. Eselyes, hihy nem töröli kk magának rendesen. Nálunk annomsok kisgyerek volt így, a megoldás az volt, hog mindenki vitt nedves wc papirt is, azzal jobban sikerült a tisztálkodás
2019. ápr. 27. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Nem kell hozzá kóbor állat, ezt egymástól kapják el a gyerekek. Elég gyakori. Nézd meg a székletét, sokszor látni benne a kis vékony, fehér férgeket. Én is elkaptam gyerekkorban, aztán egyetemen a gyerekgyógyászat gyakorlaton még egyszer. Egy szem gyógyszert kell rá bevenni, de javasolt az egész családot kezelni. Nem kell ügyeletre menni vele, ráér a normál rendelésig.

2019. ápr. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Látni még nem lehet, de szerintem sajnos féreg lesz :(

Van kutyánk is, 3 havonta hajtva, sose volt még ezzel gondunk, szerintem is egymástól kapják el a gyerekek. Köszönöm a válaszokat, addig kenjem be neki mondjuk popsikenőccsel?

2019. ápr. 27. 07:26
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Állatorvos vagyok.

A férgességet elkapni a legegyszerűbb dolgoktól lehet (homokozás közben a szájához nyúl, kertészkedés közben, állatsimogatóban, féregtelenítetlen háziállattól, satöbbi). Alapvetően semmi baj nincsen azzal, ha valaki féres, a népesség nagy része féregfertőzött! 99%-ban semmi tünetet nem okoz, viszont hozzájárul az immunrendszer egészséges állapotának fenntartásához, az evolúció során folyamatosan velünk éltek ezek a paraziták. Baj akkor van, ha kellemetlen tüneteket okoz, ennek része a főleg este, éjszaka jelentkező végbélviszketés, fogyás, emésztési rendellenességek, rossz közérzet, de okozhat kiütéseket, vitaminhiányt. DE: ezek csak akkor fordulhatnak elő, ha valami oknál fogva (más betegség, krónikus állapotok) miatt az immunrendszer hagyja túlságosan elszaporodni őket. Ebben az esetben jelenhetnek meg látványosan a székletben. Ilyenkor szükség lehet gyógyszeres kezelésre, ezt háziorvos, belgyógyász fel tudja írni. De leírom újra: szinte mindannyian férgesek vagyunk és a legtöbbünknek soha semmi tünetet nem okoz!

2019. ápr. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, hétfőn elviszed a dokihoz. Ír fel Vermoxot, beszedi amennyit kell, te kiiratod a ti dokitokkal, ti is beszeditek. Köröm rövidre vag, ne nyuljon a szájába, fenekehez, csak ruhán keresztül. Törölköző és ágyneműcsere gyakran, kezelést megismetelni 2 het mulva es kesz. Siman homokozóbol elkaphatta..
2019. ápr. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kaptunk gyógyszert a dokitól, plusz azt mondta fertőtleníteni kell mindent. Domestos,sanytol elég? 60 fokon kimosok minden ágyneműt, törölközőt, utána száritógépbe is beteszem, mosáshoz is öntöttem fertőtlenítőt.

Szőnyeg, kanapé, matrac... ezekkel mi legyen? :/

2019. máj. 1. 15:50
 9/9 anonim ***** válasza:

Gyerekkoromban sajnos én is voltam férges...

Nyugi,a szőnyegről nem fogja újra elkapni. Anyukám is anno csak a mindennap hasznalatos tárgyakat fertőtlenítette anno,de a szőnyeget meg hasonlókat nem. Nem fog ilyenektől visszafertőződni.

2019. máj. 3. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!