Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti tesztek valamit azért,...

Ti tesztek valamit azért, hogy mindenképpen elkerüljétek a gyermekmolesztálókat?

Figyelt kérdés
Nekem is volt ügyes és nem egy embert ismerek, akinek szintén. Minden esetben olyan valaki volt az elkövető, akiről mások nem gondolták volna... Kialakult bennem az az érzés, hogy semmilyen férfiban nem lehet megbízni, mert egy ilyen állatnak sincs a homlokára írva, hogy elmebeteg. Még kisbaba a gyermekem, de előre tudom, hogy ferde szemmel fogok nézni az összes edzőre, tanárra, még a férjem testvérére is, és soha nem fogom engedni, hogy akármilyen ürüggyel bármilyen férfi kettesben maradjon vele. Bennetek vannak hasonló gondolatok? Számomra kezelhetetlenül ijesztő, hogy mennyire gyakori jelenség a gyermek molesztálás...
2019. ápr. 28. 18:16
 1/9 A kérdező kommentje:
*ügyem
2019. ápr. 28. 18:16
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt most légyszi hagyjuk, hogy miért csak férfiak... Bizonyított, hogy az ilyen esetek 95+%-a hozzájuk kötődik, így elsősorban nem a nőkkel szemben van nagyon erős ellenérzésem.
2019. ápr. 28. 18:18
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
Nincs, én épeszű vagyok. Normális ember nem fel ennyire, mint te. Lehet valami terapiara lenne szükséged
2019. ápr. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Akit nem molesztáltak, az nem gondolkodik ennyire ezen a dolgon. Persze idegen férfival én sem hagynám kettesben a gyerekem, mást nem tudok tenni, mint figyelni a jelekre, ha lennének..
2019. ápr. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ennyire azért nem.

Mondjuk apukámmal avagy az öcsémmel teljesen nyugodt szívvel hagyom kettesben ha úgy alakul.

Amit tanítok neki, az az hogy az utcán idegenekkel ugye nem beszélgetünk, nem fogadunk el semmit, és ami talán a te témádhoz köthető az az, hogy a cicit és a punciját soha senkinek nem mutatjuk meg-4,5 éves ez utóbbit annyira tartja, hogy januárban volt egy fertőzése, és a dokinak is azt mondta hogy nem veszi le a bugyiját.

2019. ápr. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 ElCid válasza:
45%

Miért csak férfiak? Ó ha tudnád, hogy mennyi női pedofil van.

[link]

[link]


Szóval szerintem nem kéne általánosítani.

2019. ápr. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az alap szabályokat muszáj megtanítani. Idegennel nem megyünk sehova, nem fogadunk el semmit. Idegen felnőtt kéréseit nem teljesítjük. Engedély nélkül nem megyünk ki az utcára egyedül, stb. Ami a legfontosabb, és sok szülő nem fordít rá elég figyelmet: lehet nemet mondani. Ha valami megalázó, kellemetlen, vagy szerinte elfogadhatatlan, akkor nyugodtan álljon ki magáért, akár tanárral, edzővel szemben is. Próbálom hangsúlyozni, hogy ilyen esetben mellette állnék.

Később, ha idősebb lesz, ugyanezeket megtanulja más helyzetekben is (bulizás, randizás, stb.).


A bántalmazások és a molesztálások az esetek túlnyomó többségében ismerőstől érkeznek. Sokszor az is elég, ha tudja, hogy mit tehet és kihez fordulhat. Ha biztonságos környéken laktok, szerintem ez bőven elég.


Sajnos könnyen át lehet esni a ló túloldalára, és a leírásod alapján azt veszem észre, hogy hajlamos vagy túlfélteni. Ezzel vigyázz, mert felesleges félelmet, szorongást, és bizalmatlanságot alakíthatsz ki benne, ami meg is nehezítheti az életét. Ha minden tanárától, edzőjétől és férfi ismerősétől félted, ő is félni kezd tőlük. Ez nem egyenlő az egészséges óvatossággal, és egyáltalán nem jó.

2019. ápr. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%
Nem. Te nem tudsz normálisan hozzáállni a kérdéshez, mert érintett vagy, terápiára kellene járnod. Nem minden pedagógus pedofil, csak azért, mert férfi és nem fogok betegesen rettegni minden tanító bácsitól.
2019. ápr. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Arra tanitsd meg a hyereked, ha eleg angy lesz, hogy a teste az ive es senki nem nyulhat hozza, ha o nem akarja megengedni. Es akkor tartsatok magatokat ehhez. Ne legyen csak egy puszit a mamanak stb. Ha nem, nem. Ha teljesen ove a kontroll a teste felett biztosan jelezni fogja neked ha ezt valaki megszegi.
2019. ápr. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!