Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Laktózérzékenyek! Hogy oldjáto...

Laktózérzékenyek! Hogy oldjátok meg, hogy elkerüljétek a laktózt, pl. édességeknél, inkább magatok süttök?

Figyelt kérdés
Orvosnál még nem voltam, de nagy a gyanúm,hogy az vagyok. Most kísérletezek, próbálgatom az ételeket. Egyik nap bevásároltam kekszekből, gondoltam ezeket nyugodtan ehetem. Erre ma elolvasom az összetételeket, mindegyik tartalazhat nyomokban tejet, a chipsz is! Lehet, hogy valamennyit tolerálok, még nem tudom. De pl. a spagetti porból készített spagetti eléggé megviselte a gyomromat.

2014. dec. 14. 16:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nagyon gázos, vegyél bogyót. Drogáriákban is kapható és laktázt juttat a szervezetedbe. Pl. süti/keksz előtt beveszel egyet és bontani tudod a tejcukrot.
2014. dec. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Inkább menj el orvoshoz. Lehet, hogy másra is érzékeny vagy.

A gyógyszert én is ajánlom, plusz keress nagyobb boltokban laktózmentes termékeket.

2014. dec. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Voltam orvosnál, falsnegatív eredményt dobtak. Egy darabig gondolkodtam rajta, hogy a dokinak higgyek, aki azért egy tanult ember, simán lehet 90-100 fölötti is az IQ-ja, vagy a gyomromnak (beleimnek), amik csak szervek..


Nem kellene feldolgozott élelmisz.arokat venni, élelmiszermérnökként ez a következtetésem.

2014. dec. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Elmegyek orvoshoz mindenképp a jövő héten.

Én is arra jutottam végül, hogy ez a sok tartósított étel, ezek semmiképp sem tesznek jót, inkább zöldség, gyümölcs és saját készítésű ételek. Tejből pedig van laktózmentes is.

A tabletta is jó lehet, egy egy ünnepi kajáláskor :)

2014. dec. 14. 19:27
 5/7 anonim ***** válasza:
49%

Milyen szerencse, hogy tejből van laktózmentes. Hiszen tej nélkül...


Ez lehetne ilyen mondat befejezős feladat :D

2014. dec. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A "nyomokban"-figyelmeztetések a durván allergiásak miatt szerepel a csomagolásokon, hisz sajnos vannak olyanok, akiknek rosszulléthez elég ha valaki kint mogyorót evett, majd bent megfogott valamit. Ha ennyire érzékeny lennél rá, már rég tudnád.

A legtöbb laktózérzékeny simán ehet krémtúrót is, ahogy pudingot és joghurtot is.

2014. dec. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A mi kérdezőnk lehet megszenvedné a krémtúrót, jól sejtem?
2014. dec. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!