Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány éves kortól kell köszönni...

Hány éves kortól kell köszönni egy gyereknek?

Figyelt kérdés
Van a szomszédban egy max 1 éves gyerek. Sokszor látom babakocsival anyjával vagy az apjával. Mikor mondjam majd nekik, hogy sziasztok, szia helyett? Ha tud beszélni a gyerek akkor?
2019. máj. 8. 13:28
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
98%

Én újszülött kortól embernek tekintem az embert.


Lehet, hogy csak a szülő köszön vissza, de én egy babát is emberszámba veszek.

2019. máj. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
87%
Ahogy az első írja. Sőt èn már terhes barátnőmnek is mondtam hogy "sziasztok":)) Nagy illetlenség ha csak az anyukának köszönsz, akkor is ha a baba még nem tud válaszolni, az anyukának ez sértő. Nyilván nem tudtad, ezért kérdezel, majd mostantól így csinálod:)
2019. máj. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
88%
Ha valaki babakocsiban tolja a kéz napos babát akkor is sziasztokot köszönök, sőt ha kutyáját sétáltatja akkor is!
2019. máj. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Azta de bunkó vagyok. :O
2019. máj. 8. 13:54
 5/25 anonim ***** válasza:
95%
Azért mert nem köszön vissza,még ő is emberi lény.Söt,van hogy külön köszönök a babáknak is
2019. máj. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem is illik emberszámba venni azt is, aki nem tud visszaköszönni.
2019. máj. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
94%
Úgy érzem az írásod alapján hogy fiatal lehetsz. Nem vagy bunkó, rosszul gondoltad hogy mi a szokás. Majd legközelebb köszönsz neki is.
2019. máj. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Rendben, felfogtam. Egyébként megkérdeztem többször, hogy hogy van az anyukától/apukától.
2019. máj. 8. 14:01
 9/25 anonim ***** válasza:
91%
1 évesen a lányaim visszaköszöntek mindenkinek. 😄
2019. máj. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
14%

Én nem köszönök többes számban. Gyereknek akkor köszönök, ha ő köszönt engem. Nem is szoktam rájuk nézni alapból, én sem szeretem, ha az enyémhez beszél valaki anélkül, hogy én felkínálnám ezt a lehezőséget.

Terhesnek lehet "sziasztok"-kal köszönni, én az ilyen embereket meg tudtam volna folytani egy kanál vízben. A terhesség magánügy, egy intim információ, ha én nem hozom szóba, másnak illetlenség. És mennyi ilyen tahó barom van...

2019. máj. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!