Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen jogai lesznek a gyereknek?

Milyen jogai lesznek a gyereknek?

Figyelt kérdés

1. Ha az apuka (dns teszttel bizonyítottan az) lemondó nyilatkozattal lemond a gyerekéről és többé nem találkozik vele, később milyen jogai lesznek a gyereknek? Értem ezalatt a hagyatékot stb.


2. És ha esetleg férjhez megy az anyukája a gyereknek? Ilyenkor tudom, hogy a gyerektartási kötelezettsége is megszűnik az "apukának".

3. Vagy férjhez megy az anyukája és az új férj a nevére veszi (örökbe fogadja)?

Tehát nincs kitagadva a gyerek (ehhez ugye komoly okok kellenek, az kevés, hogy az apuka nem akarja nevelni) vagy a lemondó nyilatkozat olyan, mintha kitagadták volna?


Fiktív kérdés.

Csak nem vagyok az egyik ismerőssel közös nevezőn. Szerintem ha bizonyított, hogy ő az apa a lemondó nyilatkozattal csak a saját jogairól mond le (vagyis nem kell semmihez az engedélye (külföldre költözés stb.)) Ismerősöm szerint ilyenkor a gyerek jogai is megszűnnek.



2019. máj. 8. 13:41
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Ha megtörtént az apasági teszt, vagy is van a gyereknek apja akkor már az apa csak úgy nem mondhat le a gyerekröl.

Innentöl kezdve fizetnie kell a gyerektartást, a gyereke ugyan úgy örököse is lesz...


EGyetlen esetben mondhat le a gyerekröl, ha anyuka férjhez megy és az újapu örökbefogadná a gyereket. Ebben az esetben az igazi apa és a gyerek között a jogi kapcsolat is megszünik. DE innentöl kezdve az örökbe fogadó apukának van ugyan olyan jogai és kötelezetségei a gyerekkel szemben.

2019. máj. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

Az apuka nem tud lemondani a gyerekről, csak ha az anyuka új férje örökbefogadja. Más eset nincs.

Amennyiben örökbefogadás történik, akkor új anyakönyvi kivonatot is kap, amiben az új férj lesz az apának megnevezve. Így minden jog és kötelezettség az övé lesz.

2019. máj. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Tehát, ha férjhez megy az anyukája a gyereknek, de nem fogadja örökbe az új férj, akkor örököl.

Ha az új férj örökbe fogadja, akkor hiába bizonyított ki az apa, nem örököl semmit a gyerek a vér szerinti apjától?

2019. máj. 8. 13:49
 4/7 anonim ***** válasza:
95%

1, Nincs olyan hogy lemondó nyilatkozat. Örökbeadás van, apa esetén kizárólag az anya új férjenek. A gyerek örököl utána.


2, Anyuka aztf csinál, amit akar, het0ente új férje is lehet, az apa köteles tartásdíjat fizetni. Kivétel ez alól, ha az anya férje örökbefogadója a gyereket.


3, Nevére veszi nem létezik. Születés előtt, illetve ha nincs bejegyzett apa és anyuka nem volt házas, teljes hatályú apajj nyilatkozat van. Ezek utan csak és kizárólag házastársi örökbefogadás van.


Lemondó nyilatkozatot csak és kizárólag a szülői felügyeleti jogáról tehet. Ez azt jelenti, hogy jiigai nem lesznek a gyerekkel kapcsolatban, de a kkötelességei megmaradnak. Tehát semmibe nem szólhat bele, de fizetnie kell a tartásdíjat.

2019. máj. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"1, Nincs olyan hogy lemondó nyilatkozat."

...



"Lemondó nyilatkozatot csak és kizárólag a szülői felügyeleti jogáról tehet. "


:)


De értem mit írtál. :D Én is úgy gondolom, hogy akkor a saját jogairól mond le, ahogy írtam is.

A nevére vesz dolgot úgy értettem, hogy örökbe fogadja, akkor általában a vezetéknév megváltozik. Sokan mondják így, azért írtam kétféleképpen.

2019. máj. 8. 13:57
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdésed: "Ha az apuka (dns teszttel bizonyítottan az) lemondó nyilatkozattal lemond a gyerekéről"

Valaszom: Nincs olyan hogy lemondó nyilatkozat. Nem mondhat le a gyerekerol.


Utólagos megjegyzes: "Lemondó nyilatkozatot csak és kizárólag a szülői felügyeleti jogáról tehet. Ez azt jelenti, hogy jiigai nem lesznek a gyerekkel kapcsolatban, de a kkötelességei megmaradnak. Tehát semmibe nem szólhat bele, de fizetnie kell a tartásdíjat."


A kettő nem ugyanaz.

2019. máj. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

" Szerintem ha bizonyított, hogy ő az apa a lemondó nyilatkozattal csak a saját jogairól mond le (vagyis nem kell semmihez az engedélye (külföldre költözés stb.)) "


Köszi a választ. Én is így gondoltam.

2019. máj. 8. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!