Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a jobb egy kisiskolásnak?

Mi a jobb egy kisiskolásnak?

Figyelt kérdés
Hamarabb felkelnie és kényelmesen elkészülnie vagy plusz fél órát aludnia és kicsit kapkodósabban készülni?
2019. máj. 13. 13:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez gyerektől is függ, hogy ki milyen habitusú. De általában szerintem bőven elég 15 perccel korábban felkelni, hogy ne kelljen kapkodni. A kapkodás, sietés a legrosszabb, ahogy kezdődhet egy reggel. Nálunk a tanár is megmondta, hogy muszáj a becsöngetés előtt reggel 15 perccel korábban megérkezni, hogy a gyerekek ne úgy beessenek az órára, hanem nyugiban át tudjanak öltözni, kezet mosni, kitenni a könyveket, esetleg inni, wc-re menni.

Szóval az a plusz 15 perc alvás nem számít, viszont ahhoz, hogy nyugodtan induljon a reggel, nagyon is sokat.

2019. máj. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez gyerekfüggő. A nővérem mindig egy órával előbb kelt, reggelizett, felöltözött, bepakolt, zenét hallgatott, majd elindult.


Én a mai napig képtelen vagyok erre. Én negyed 8kor keltem, fogat mostam, elrendeztem a fejemet, felöltöztem, majd elmentem. Ez annyit változott felnőttként, hogy most már kávét is iszok és más időpontban kelek fel.


Ki kell tapasztalni, hogy neki hogy kényelmesebb.

2019. máj. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%

Természetesen hamarabb felkelni és kényelmesen készülődni.

Azért a fél óra különbséget túlzásnak tartom, szerintem is negyed óra plusz idő már elég arra, hogy ne kapkodós legyen a készülődés.

A reggeli indulás hangulata meghatározza az egész napét. Ha kapkodtok, idegeskedtek, akkor emiatt jó eséllyel kiabálsz a gyerekkel. Méghozzá szinte minden reggel ez így menne. Szerinted ez jó indítás a napra?

(Csak zárójelben jegyzem meg, hogy a kapkodós készülődésnél - ez saját tapasztalat - aránytalanul nagyobb esély, hogy valamit otthon felejtsünk.)


És természetesen, ha emiatt szükséges, akkor hamarabb le kell fektetni a gyereket. Bár negyedóra nem oszt nem szoroz annál, aki 8-9-10 órát alszik.

2019. máj. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
hahh, mindezt egy kisiskolás egyszerre is tudja. Hamarabb kel, hogy legyen mindenre idő, aztán annyi mindenre van idő, hogy már semmire nincs és máris kapkodás van. Enyém gyereknek hiába van kb 1 órája, hogy keljen, reggelizzen, fogatmosson, öltözzön (mindent -kaját, ruhát, fogkefét- kikészítek, uzsit elcsomagolom, táskáját ajtóba kerakom), még az 50. perc környékén is képes egy p*csben az ágyon mélázni.
2019. máj. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Utolsó, nálunk is ez a helyzet, ezért merült fel bennem a kérdés, hogy több értelme van hagyni fél órácskával többet aludni, mint hagyni a semmin piszmogni, mert ugyanazt a tevékenységet 2 perc alatt meg lehet csinálni, amit ha van idő 15 percig húz.
2019. máj. 13. 15:16
 6/6 anonim ***** válasza:
Lányomat fél órával indulás elött keltem gyorsan felöltözik ,ceruzáját ki hegyezők és indulunk.
2019. máj. 14. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!