Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szófia Nikolett vagy Szofi...

Szófia Nikolett vagy Szofi Nikoletta szebb szerintetek?

Figyelt kérdés
Szabó a vezetéknév. A nevek hosszúsága (1-1 betű különbség) miatt gondoltuk ezeket a kombinációkat.

2019. máj. 19. 19:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
1.
2019. máj. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak ebből lehet választani, akkor Szófia Nikolett. Amúgy szerintem a Szófia Nikoletta még jobb lenne, mert megvan a saját ritmusa (klasszul lehet a gyerek után kiabálni a játszótéren, amikor éppen olyan helyre mászik, ahova nem kellene).


Szofi semmiképp. Az olyan becézett alak, ami még nem épült be a köztudatba, mint normál, teljes értékű név (mint pl: Kata, Kitti, Lili, stb) , ha így akarod hívni a gyerekedet, hívhatod így a Szófiát is, és legalább rendes neve van.

2019. máj. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Szofi Nikoletta
2019. máj. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Szabó Nikoletta. Az Sz betűvel kezdődő keresztnevet felejtsétek el.
2019. máj. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Szófia Nikolett.

Semmilyen eshetőségre nem adnék becenevet a gyerekemnek.

Egyrészt rettentően komolytalan, másrészt az becézze majd, akivel olyan viszonyban lesz, és megtiszteli a bizalmával. Sehol nem veszik majd komolyan, ha az összes hivatalos papírjára is Gabika, Betti, Annuska van írva.

2019. máj. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Énnekem a

Szófia Nikolett verzió sokkal jobban tetszik

1: nekem a Szofi becenév, a Szófia komolyabb

2: A Szofi Nikoletta egybe tud folyni, kicsit olyasminek hangzik , mint angolul valaki mondja, hogy "So", és akkor utána mondja a "finom" szót becézve; hogy "fini".

Egyébként mégegy, nemtom, adható -e a Szofia rövid o-val, hiszen nem egy 'szónak a fiáról' van szó, hanem egy lányról. Szóval ha engedélyeznék, akkor én a Szofia - verziót preferálnám.

Szóval vagy:

Szofia Nikolett

vagy

Szófia Nikolett

vagy

Szofia Nikoletta

vagy

Szófia Nikoletta.

Ja de és egyébként én mindig rövid o-val mondanám. Úgy sokkal-sokkalta jobban hangzik. Szal még ha hosszú óval írnád, akkoris én rövid o-val mondanám; hosszúval ha próbálod egybe kimondani mind a 3 nevet egymás mellé, akkor nagyon nem jön ki jól; nagyon kemény, "feszítős" a hangzása. Így szétfeszül a szád közben, nagyon nem jó, nagyon nem kellemes. Tehát mindenképpen rövid o-val javasolnám a Szofiát; meg egyébként tényleg nagyon klassz úgyis, hogy mind a kettő keresztnévnek a végén ottvan az 'a'. Próbálgassátok úgyis. Ízlelgesd. Szerintem még úgyis nagyon szépen hangzik. Csak az 'o' mindenképpen legyen rövid, mert az úgy szép, az úgy jó.

Szóval én eközül a két verzió közül szavaznék valamelyikre:


Szofia Nikoletta

Szofia Nikolett.


Most , ahogy így próbálgatom, szerintem úgy hangzik a legjobban, olyan formában, hogy mind a kettő névnek ott van a végén az 'a'. Nekem pl úgy tetszene a legjobban.

2019. máj. 23. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Szófia Nikoletta

Nikoletta Szófia

2019. jún. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!