Hogy szedjem most?

Figyelt kérdés
Nemrég kezdtem el szedni a lindynette fogamzásgátlót. Úgy mondta a doki hogy úgy kezdjem hogy a menzesz első napján kezdjem el.. és utàna 3 hétig szedjem ugye annyi is van 1 levélen utàna 1 hétig ne mert abba az 1 hétbe kell megjöjjön. Tegnap fogyott el a 3 heti és ma meg is jött. Az lenne a kérdésem hogy várjam meg ezt az 1 hetet és ne szedjem vagy mivel megjött szedjem
2019. máj. 30. 11:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A fogamzásgátlót akkor is úgy kell szedni, hogy 21 nap tabletta - 7 nap szünet, ha cigánygyerekek potyognak az égből. Teljesen mindegy, hogy hogy vérzel, azzal nem kell foglalkozni. Többször kezdtem el fogamzásgátlót szedni - szünetekkel kb. 10 évet szedtem, közben többször szültem, tartottam szünetet, stb. Minden gyógyszerkezdés első három hónapját szinte végigpecsételtem, a 4-5 levél után állt be szépen, hogy a szünetben hanyadik napon jött meg a megvonásos, de addig a szedés közben is véreztem össze-vissza, ez pár hónapig teljesen normális, be fog állni. De a szedés az 21 nap bogyó, 7 nap szünet, bármi van.
2019. máj. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Pont az a lényege a szünetnek, hogy akkor jön meg (ezért is hívják megvonásos vérzésnek). Az első levéllel azért kellett kivárnod a menzeszt, hogy ne borítsa fel a ciklusodat. Mostantól mindig az egy hetes szünetben fog megjönni.

A 8. napon kezdd el szedni újra, tehát ha tegnao fogyott el, akkor jövő csüt.

2019. máj. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Most ez komoly?
2019. máj. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm.
2019. máj. 30. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!