Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fog ez a vágy erősödni?

Fog ez a vágy erősödni?

Figyelt kérdés
Ha arra gondolok, hogy a hasamban rugdal a babánk, vagy otthon vagyok vele és beszippantom a finom babaillatot, nagyon vágyom rá. De aztán rögtön eszembe jut, hogy mennyire nem akarok császárt és mi van, ha muszáj lenne úgy szülnöm, vagy mennyi kínlódással jár a szoptatás, mennyi fáradtsággal az egész nevelés, mennyivel kevesebb időnk lesz egymással a férjemmel stb. Ilyenkor rögtön elmegy a kedvem (úgy kb. 10 évre) és olyan ijesztő, mert ezek tények, senki nem fogja azt mondani, hogy könnyű lesz. Valahogy kívülről úgy tűnik, hogy sokkal több benne a nehézség, mint a boldogság. Félek, hogy ez sose múlik el, mert alapvetően szeretnék gyereket, de nem hagy el az a gondolat, hogy gyerek nélkül könnyebb az élet. Gyakorló kismamák, ti mit gondoltok? A finom babaillat és társai tényleg képes kompenzálni a sok nehézséget?
2019. máj. 31. 15:33
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Nekem pl.mindenki áradozott milyen jo volt terhesnek lenni, milyen jo babázni..stb. en utaltam a terhességet, nem szerettem az első 3 hónapot, az eleje őrület nehez volt, de igy 8 hónap távlatából belerázódtam az anyaságba. Imádom a fiam, de elsirattam a regi életem. Most meg mar nem adnám semmiért se.
2019. máj. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

Nem fogok hazudni, nagyon nehéz. Ez tény.

Vannak akik szerencsésebbek könnyű szülés, sokat alszik a baba, keveset sír, könnyen belejön a szoptatásba, nem szenved a baba a fogzással sokat stb.

Vannak a kevésbé szerencsések mint mi akik alig aludtak mióta megszületett a baba és a többi probléma. Nem általánosítok, nekem nincs túl sok türelmem de amikor elkezd nevetni rám a kislányom, elfelejtem a sok rosszat. Nagyon féltem a császártól, sürgősségi császárom lett. Rossz élmény volt, de már nem gondolok rá. A többit pedig együtt túléljük, így teljes a család.

2019. máj. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

Nehéznek tényleg nehéz, de azert ne hidd el, ha azt mondják borzalmas és csak arról szól, hogy felaldozod magad a gyereknevelés oltárán. Ez nem igy van. 2 gyerek után is azt vallom, hogy csupán az első 3 hónap nehéz, míg belerázodsz, felepülsz, összeszoktok, és kialakul a napi rutin. Utána már könnyebb. Tudsz szervezni, ki tudsz mozdulni, és igen, tudtok kettesben is lenni.

Persze én nem beszéllek rá, te érzed mit szeretnél. Azt javaslom, inkább a jo oldalát keresd könnyebben átvészeled a nehéz időket.

2019. máj. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

De miért nem adnád semmiért se? (első válaszoló)

Miért így teljes a család? (kettes válaszoló)

Nem rosszból kérdezem, csak pont ez az, amit nem látok, inkább csak a sok fáradtságot. Persze én is szeretem a baba mosolyt, biztos ezerszeresen szereti az ember a saját babája mosolyát, de nem több a sírás, mint a mosoly?

2019. máj. 31. 16:00
 5/8 A kérdező kommentje:
Ti, mielőtt belevágtatok, nem gondolkodtatok azon, hogy mennyire lesz nehéz? Nem féltetek? Bocsi a sok kérdésért, csak nincs a környezetemben olyan, akinek feltehetném.
2019. máj. 31. 16:03
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez olyan dolog , amit nem lehet elmagyarázni. Most hiába kérdezed , hogy milyen érzés csak akkor fogod tudni ha átéled. Vagy szüléssel, vagy örökbefogadással.
2019. máj. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%

Még nem láttál minket, ha csak azt látod, hogy a gyerekes lét csak nehézség. Van 1 hatemberes ovisom és egy 4 hosom, de soha nem panaszkodunk a nehézségekről. Tényleg nehéz, de mi a mában élünk, és nem szenvedésként éljük meg, hanem kihívásnak, és a szép oldalát nézzük. Egészségesek, okosak. A nagy igazán eleven gyerek nem unatkozunk mellette, de vegulis ezt akartuk.

Az elsőnél nem hezitáltunk sokat, viszont a másodiknál már igen, de jol tettuk.

2019. máj. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem akartam gyereket, de ha már útra kelt nem volt szívem megöletni, de így utólag is azt mondom, jobb volt előtte!

Nem találkoztam babaillattal, csak ordítással, fájó mellel, hallucinációkkal a kialvatlanság miatt, aztán ahogy nől egyre nehezebb!

A szülés módja a legkisebb gond szerintem

2019. máj. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!