Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Titeket nem aggaszt a klímavál...

Titeket nem aggaszt a klímaváltozás, ha a gyerekeitek jövőjére gondoltok?

Figyelt kérdés

Engem egészen letaglóz, hogy mi történik most... Egyre-másra olvasom a cikkeket, hogy pl. 2050-re az emberi civilizációnak annyi. És a kisfiam (most 3 éves) akkor meg csak 34 lesz/lenne!

Kicsit reménykedtem, hogy lesz teso (már nem vagyok fiatal, így kicsi az esély), de most már talán nem is akarom.

Komolyan mondom, egyszerűen egy egzisztenciális iszony van bennem, hogy mindjárt itt a vég, és semmit nem tehetek. (Akik tehetnének, azok meg nem fognak.)


2019. jún. 7. 23:30
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
Engem akkor is aggaszt, ha a saját jövőmre gondolok. De sebaj, egyszer majd úgyis éhenhalok egy hajnalon valami sikátorban, vagy lelőnek a következő világháborúban, mindegy. Addig is próbálok jól élni.
2019. jún. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

Engem az egész emberiség jövőjére nézve is aggaszt. Szerintem átvészeljük, de nem áldozatok nélkül, és sokat, nagyon sokat tanulunk ebből kollektíven.


Rettegni nincs értelme, mert az élet egy érdekes utazás, amely egyszer így is, úgy is véget ér.

2019. jún. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%

Hiszek a klímaváltozásba, de ez kicsit túlzás nekem. Biztos vagyok benne, hogy lesznek következményei, hogy sokan meg fognak halni, lesznek háborúk akár vízért, vagy lakható területekért, de nem hiszem, hogy kihalna az emberiség. Ezen felül eddig nem nagyon volt olyan generáció akinek ne jutott volna háború, éhinség, vagy valami. Mi vagyunk elkényeztetve, hogy a második vh óta nem volt igazán semmi.


Amúgy meg tudsz érte tenni. Ne azt várd, hogy mások tegyenek, a változást egyéni szinten kell elkezdeni. Ne ülj feleslegesen kocsiba, heti 1-2 napon ne egyetek húst, nézz utána, hogy van-e csomagolásmentes bolt a közeletekben, kezdj el tudatosan figyelni, hogy mennyi szemetet termesz, ami van azt gyűjtsd szelektíven.

Nálunk pl pont nyílt egy csomagolásmentes bolt és imádom. Annyira jó érzés, hogy nem dobok ki 30 zacskót minden héten és a minőséggel is nagyon meg vagyok elégedve.

2019. jún. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az egyéni szintű változtatással nincs gondom, de kabe ugyanolyan tehetetlennek érzem magam, mint a magyar közélettel pl. Mint egy süllyedő hajó, amit nem tudsz megállítani.

Persze, ettől teszi az ember a végsőkig a dolgát, meg amit helyesnek lát, de én egy ideje komolyan rettegek. És igaz: a saját jövőnket sem látom.

Hallunk egy ideje ezekről a dolgokról, de most valahogy nagyon közel jött.

2019. jún. 8. 00:16
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
De. Engem borzasztoan aggaszt. Es a II. Vh ota is folyamatosan van valami, csak most epp mas a hadszinter. Azert mert mi itt most nem szenvedunk, nem jelent semmit. Ezrek halnak meg haborukban, ehinsegben, betegsegekben naponta. De mindenkinek egyenkent a maga szintjen kellene tennie valamit. Mindenki tud tenni valamit. Csak az mindig maceras kicsit mondhatjuk, hogy kicsi porszemek vagyunk, de ha senki nem szemetelne es mindenki szelektiven gyujtene es mindenki csak ujrahasznositott termeket lenne hajlando megvenni, akkor ilyen lenne a kinalat is.
2019. jún. 8. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Engem az aggaszt, hogy a legtöbb ember szarik a világra. Én képes vagyok Budapestről Szegedig cipelni magammal az üres műanyag palackot, hogy az otthoni szelektív kukába dobjam, ha útközben nem találok. És mit látok mindenhol? Hogy pl kávézók előtt a kuka dugig van műanyag poharakkal, ami nyilván sose lesz újrahasznosítva. Megy a tengerbe, vagy ott rohad meg a parton a hatalmas kupacokban. Belehalnak állatok, emberek. Én hiába dobok MINDENT a szelektívbe, és hiába gondolom meg, milyen terméket vegyek, aminek a lehető legkevesebb nem szelektív csomagolását kell a hagyományos kukába dobni, ha a legtöbb ember erre magasról tesz...
2019. jún. 8. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6-os, én is így vagyok vele.
2019. jún. 8. 07:58
 8/8 anonim ***** válasza:
38%

Nem.

Reszben mert termeszetes a folyamat reszben azert mert ez egy media lufi.

2019. jún. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!