Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik most vállalnak gyereket,...

Akik most vállalnak gyereket, azok hogy merik? Nem aggódnak a gyerekük jövője miatt?

Figyelt kérdés
Most hogy olyan hihetetlenül bizonytalan a jövő (globális felmelegedés, fogyatkozó ivóvíz, aszály, túlnépesedés, menekülthullám, genderelmélet stb.) nem aggódnak a mai szülők, hogy milyen világban kell felnőniük és majd élniük a gyerekeiknek? Hogy akár az ő életük során össze is omolhat a világ? Én lehet épp ezért nem mernék gyereket vállalni, mert nem akarnék kiszúrni vele. Nem önző dolog a szülő részéről manapság gyereket vállalni?

2018. aug. 25. 13:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%
Miért, szerinted VALAHA az emberiség történelme során előfordult, hogy minden rendben volt? Soha nem volt ilyen és nem is lesz. Ellenben lehet, hogy pont a TE gyereked lesz az a tudós, aki előláll a megoldással egy kritikus problémára. Szerintem nem az a dolgunk, hogy a születendő generációt megkíméljük attól a ténytől, hogy az élet nehéz, hanem hogy minőségi embereket faragjunk belőlük, akik megállják a helyüket ilyen körülmények között is.
2018. aug. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
20%
Én is ugyanezt gondolom (, mégis megkapom, hogy az az "önző dolog, ha nem vállalsz gyereket".)
2018. aug. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%
És szerinted nem volt akkor "önző" dolog pl. a világháborúkban gyereket vállalni? Akkor sokkal nagyobb problémák voltak, mint most vannak. A világ mindig is veszélyes lesz, akár az emberek, akár a természet, akár ezer másik dolog miatt. Ha mindenki így fogná fel, mint te, már rég kihalt volna az emberiség.
2018. aug. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
84%
Ja és még valami: de igen, aggódom, nagyon. De ezzel együtt is azt gondolom, hogy az emberiség kollektív sorsa, hogy megoldja a gondjait és hogy szülőként és emberként nem az a feladatom, hogy bárkit megkíméljek ettől. Az életért és az egyensúlyért folytatott harc szép dolog, akkor is ha nehéz.
2018. aug. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
89%

Mindig volt min aggódni. A politikai életet nézve a magyarok SOSEM voltak elégedettek, nézz vissza az elmúlt sok évtizedre...mindig nyávogott a fél ország. Előtte a szabadságharcok, háborúk, stb.

A környezet meg, hát most akkor ne szüljön senki innentől, haljon ki az emberiség és a mi generaciónk már ne szaporodjon, azért mert 300 év múlva szar lesz?

Nézd, a tudomány egyre gyorsabban fejlődik, hiszek abban hogy lesznek olyan kutatási eredmények amik válaszreakciókat találnak a földtani és biológiai problémákra. Talán épp az én unokám vagy a te dédunokád talál fel valami fantasztikus dolgot ami megállítja vagy csökkenti a problémákat. Inkább haljunk ki minthogy harcoljunk ellenük? Te ilyen felfogású vagy? Akkor ne szülj és le van a gond. Majd eltemet a kerületed önkormányzata és békében nyugodhatsz hogy huh, nincs leszármazottad.

2018. aug. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
89%
bocs, de Soros György-ön a témák között behaltam :D :D
2018. aug. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
84%
Hogy érted azt, hogy a mai szülők? Most mennyivel rosszabb mint 60 évvelvagy 400 évvel ezelőtt?
2018. aug. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
87%
Na, akkor senki ne vállaljon gyereket mostantól. De majd megkérdezem a dédimamát, hogy képzelte, hogy a második vilagháborúban megszüli nagyapámat 😮 Komolyan, lenne időm ilyeneken gondolkodni... 😂😂
2018. aug. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
79%
Ha te a genderelméletet ezek közé a tényleges fenyegetések közé sorolod, akkor én itt és most megköszönöm neked, hogy nem szaporodsz.
2018. aug. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
74%
Mert amikor egymást érték a világháborúk, milliók haltak meg, vagy amikor a járványokban 10 gyerekből 3 élte túl, akkor nem volt bizonytalan a jövő?
2018. aug. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!