Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Volt akinek nem annyi gyereke...

Volt akinek nem annyi gyereke született, amennyit szeretett volna?

Figyelt kérdés
Ha a párotokkal nem egyezett a véleményetek abban, hogy hány gyereketek szülessen kinek az akarata érvényesült? Aki többet vagy aki kevesebbet akart? Vagy idővel meggondolta magát az egyikőtök? Később nem voltatok mérgesek a párotokra, ha nem úgy alakult a “létszám”, ahogy szerettétek volna?

2019. jún. 27. 22:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

Négyet terveztünk, hat lett.

Egyetlen egy alkommal nem védekeztünk, akkor fogantak az iker fiaink.

Mikor meg tudtuk hogy várrandós vagyok biztos volt hogy meg tartjuk őket. Azóta sem bántuk meg.

2019. jún. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
98%
Mi kettőt szerettünk volna, egy lett (szüléskor kivették a méhem)
2019. jún. 28. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
Volt egy időszak, mikor a kislányunk már megvolt, én olyan 2 éves korától vágytam másodikra, a férjem abszolút nem. Én ezt elfogadtam, úgy voltam vele, hogy az megadatott, hogy anya legyek, boldog vagyok így is, ha egy marad, hát egy marad. Tényleg meg tudtam békélni a gondolattal. Végül apjuk meggondolta magát (magától, nem piszkáltam), és januárban megszületett a kisfiunk is. Most már mindketten szerettünk volna harmadikat is, de sajnos visszatérő problémák jelentkeztek a terhességek alatt, amik veszélyesek a babára. Kettő után már biztos, hogy a harmadiknál is jelentkeznének, így ezt már nem merjük bevállalni, a harmadikról lemondtunk. Picit sajnáljuk, hogy így alakult, de elfogadtuk, örülünk a két meglévőnek.
2019. jún. 28. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%
Mindig is hármat szerettünk volna, de a második szülés olyan komplikációkkal zajlott, hogy nem lehet több. Én beletörődtem, a férjem mostanában játszik az örökbefogadás gondolatával. Nem tudni mit hoz a jövő.
2019. jún. 28. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyerekem van, nagyon nehéz terhességből, nem valószínű, hogy másodikat is bevállalnánk, kettőt szerettünk volna eredetileg.
2019. jún. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
43%
Igazából én eleve nem is akartam gyereket (legalábbis ezt mondtam mindenkinek). Férjem nagyon oda volt, hogy legyen. Nagy csoda folytán teherbe estem, ekkor pedig úgy gondoltam hogy ha jönni jöjjön. Azóta már 9 hónapos és gondolkodtam az örökbefogadáson, de azt pedig férjem nem akarja....
2019. jún. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
21%
Én csak olyan történetet tudok (nem én vagyok, hanem rokonok), hogy 2 gyerekben egyeztek meg, így vették a házat is, de a nő "védekezés mellett" teherbe esett. Igen, titokban, tehát azt mondta, hogy szedi a tablettát, de kiderült később, hogy nem szedte. A családban az a hivatalos narratíva, hogy közös döntés volt, de a férfi a páromnak egy görbébb este során elszólta magát, hogy meglepetés volt, és ő rájött, hogy a felesége nem is szedte a bogyókat. Hát ilyen is van. Nem tudom, milyen a kapcsolatuk azóta, nincs is hozzá közöm, de szerintem ez mindenhogy gáz, akkor is, ha szeretni fogják az újabb jövevényt és gondoskodni fognak róla. Plusz nyolc év biztosított jogviszony nem éri meg szerintem...
2019. jún. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Kettőt terveztünk, most van úton a második. Remélem ő is komplikációmentesen és makk egészségesen világrajön. Aztán kitudja még mit hoz a jövő, de egyenlőre nincs tervben több baba.
2019. jún. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
3at szerettünk volna, kettő van. Közben a férjem meggondolta magát, így több nem lesz. Abban megegyeztünk, ha becsúszik, akkor marad (nem fogom átverni, h “ véletlen” terhes leszek).
2019. jún. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Egyet sem akartam, 4 lett. Ilyen ez a szerelemb. :)
2019. jún. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!