Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 éves kérdezgett az apukájáró...

3 éves kérdezgett az apukájáról. Mit is mondhatnék?

Figyelt kérdés

3,5 éves a lányom. Mondogatta hogy a Bence apukája ment az oviba, a Panni apukája csokival várta Pannit.. Stb.. Majd rám nézett.. És: hol az apukám?

Mondtam neki hogy apa sajnos messze van, nem lehet velünk..

Amúgy 20 percre van autóval kb és több mint 2 éve nem találkoztak, mert nem szeretné látni a lányát..

Elalvás előtt megint kérdezte..

Hol van apa? Nekem nincs apukám?

Mondtam neki makd megbeszéljük, most aludjon.. Aztán mondta hogy : van anyukám, van mamám, van papám, így jó. És elment aludni..

De mit is kéne mondanom?

Az igazsághoz ő még kicsi..



2019. júl. 4. 00:09
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Az igazsaghoz igen. Meg se erti. De azt megerti hogy apa nem jon es nem is fog. O mashol el esetleg ha azt megerti. Myilvan mem kell reszletekbe belemenni. De a gyerekek nem hulyek. Latjak hogy nincs, es hogy eddig se volt. Van apukaja mint mindenkinek de nem velunk el. Az o szintjen kell az igazsagot elmondani. Amit megert. Mert ha rajon kesobb a hazugsagra csak neheztelni fog. Lassan kell adagolni. Es meg fogja erteni. Hazudni nem erdemes
2019. júl. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
Az ő szintjén el kell magyaráznod neki a helyzetet, majd később többször újra. Jobb, mint a kétségek. A lányom 4 éves volt, mikor az apja elhagyott minket, többször elmagyaráztam neki, és megértette a maga módján.
2019. júl. 4. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
Ezt imádom ebben a kategóriában: "az ő szintjén el kell magyarázni". Mindenki csak ennyit tud írni. De mi az ő szintje? Mit lehet konkrétan mondani? Konkrét példákat sosem ír senki...
2019. júl. 4. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
97%

3as: na mert te írtál konkrétumot...



Én azt mondanám, hogy apa nem él velünk, mert így döntött. Vannak gyerekek, akik az apukájukkal élnek. Vannak, akik az anyukájukkal, és vannak, akik mindkettővel.


Felesleges túlbonyolítani szerintem.

2019. júl. 4. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
31%

Ebben a korban szerintem még felesleges magyarázkodni, tényeket kell csak közölni a gyerekkel.


"Van apukád, de messze van. Nem jön érted/hozzád, mert nem ér rá."

2019. júl. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen jó, amit mondtál, "van apukád, de messze". Egyébként valószínűleg sajnos ki kell böknöd azt is egyszer, hogy nem kívánt az életetek része lenni. Nem lehet és nem is szabad mindentől megkímélni a gyerekeket (mint pl. halál vagy rossz emberek), pláne hazugsággal, ha rákérdez, miért nem jön vagy telefonál, szerintem ne ferdíts, de nem is kell hosszasan taglalni a miérteket, mindig szorítkozz csak arra, amit kérdez. És biztosítsd persze, hogy te szereted, itt vagy vele.
2019. júl. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
91%

A gyerekek okosabbak amúgy, mint gondolná az ember. A négyévesem a minap megkérdezte, hová megy, aki meghal. Köpni-nyelni nem tudtam.


Szerintem a miérteket nem érdemes itt fejtegetni, ha nem kérdez rá. Legfeljebb "apa úgy döntött".

2019. júl. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
96%

Nem ugyanaz, de hasonló: a férjem édesanyjával nem tartjuk a kapcsolatot. A legnagyobb gyereket egyszer látta, a két kicsit egyszer sem. Mindhárom gyerek (a legkisebb 3 éves lesz) megkérdezte már, hogy ki a "másik" mamája, hol van.

Nem kertelünk, megmondjuk, hogy van apának is anyukája, de nem jön hozzánk. Tudják a nevét, tudják melyik városban él. Ha kérdezik, miért, elmondjuk, hogy nem kíváncsi ránk, nem akar minket látni, haragszik apára és a dédimamára. (Az anyósom édesanyjával tartjuk a kapcsolatot)

Minden évben előjön ez a téma, újabb kérdések merülnek fel, most pl a 7 éves kérdezte meg, hogy ugye mi nem veszünk össze soha úgy, hogy ne találkozzunk...

De!

Ehhez az is kellett, hogy mi magunk megbéküljünk ezzel a helyzettel, nincs bennünk tüske, tudunk tárgyilagosan beszélni a témáról. A férjem tud mesélni a gyerekkori emlékekről, felolvasok a férjem mesekönyvéből, amibe az anyja írta bele a nevet, stb.

Nincs tabu, folyamatosan bővítjük az ismereteiket. A legnagyobb (12 éves) már tudja, hogy az alkohol tette tönkre ezt a kapcsolatot, tudja, hogy meddig süllyedhet egy ember emiatt.

Mi így döntöttünk, persze ez nem alkalmazható minden esetre, de az biztos, hosszú távon az őszinteség a nyerő.

2019. júl. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!