Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egyszerre kapja meg a...

Ha egyszerre kapja meg a kisfiam a 15honapos oltást és a Bexserot nem fogja nagyon meg viselni? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kisfiam egyhonap csúszással jovohet kedden meg kapja a 15hos oltást. Be akarom neki adadtni a nem kötelező olzasokat, már kapott egyszer egy agyhartyagyulladas ellenit. Most a Bexserot kapja doktor úr azt mondta kapja meg egyszerre.
2019. júl. 4. 15:09
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Ha a doktor úr azt mondja, akkor nyilván nem baj, mi legalábbis bízunk ennyire a gyerekdokiban. Egyébként a 15 hos volt az egyetlen oltás ahol volt mellékhatás.
2019. júl. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Megkaphatja elméletileg, orvosilag nincs akadálya, de az benne van a Bexsero brossúrájában is, hogy felerősödhetnek a mellékhatások más oltással együtt beadva. Én be nem adatnám együtt... Mindhárom gyerekem megkapta a Bexsero-t is, az sem egyszerű oltás, de a 15 hós után (a lappangási idő elteltével, 7-10 nap múlva) mindháromnál volt valami: láz/magas láz, étvágytalanság, nyűgösség, alvásprobléma... A Bexsero-k után általában csak láz volt 1-2 napig, barátnőm kisfiánál sántikálás is.


Nálunk megkapták a 18 hós oltást, én utána négy héttel adattam csak be a Bexsero-t, pedig a 18 hós nem "gázos" oltás.

2019. júl. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szia köszönöm a hasznos a választ!!! Nem lesz gond ha 4hettel a 15hos oltás után kapja meg a Bexserot? Annyira féltem ezektől a betegségektől!
2019. júl. 4. 15:25
 4/9 anonim ***** válasza:
18 hos oltassal kapta egybe, semmi mellékhatása nem volt.
2019. júl. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát kb. akkora esélye van, hogy PONT abban a négy hétben kapja el és pont a "B" agyhártyagyulladást, minthogy rátok essen egy citromsárga versenyzongora... Neked kell mérlegelned igazából, az orvos beadja, ha kéred. Egy járvány közepén nyilván én is beadatnám egyszerre, akkor is, ha esetleg jobban megviseli őket, de én most úgy döntöttem, hogy kibír még négy hetet a Bexsero.
2019. júl. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%
Az MMR az egyetlen, ami mellé semmiképpen sem adnék mást, mert magában is durva.
2019. júl. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Lányomat nagyon kiütötte a 15 hós oltás. Belázasodott,nem birt lábra állni, még hányt is. Előtte soha egy oltás meg se kottyant neki.

Én lehet hogy nem adnám egyszerre. A bexsero önmagában is bitang erős mellékhatásokat produkál.

2019. júl. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
65%

Nálunk még a 18hós oltás volt nagyon problémás a mellékhatások miatt. Nem tudható előre!


Amúgy nem adatnám egyszerre a 15hós oltással sem. Bár nálunk az MMR oltás ám semmi mellékhatása nem volt

A 18 hóssal bepótolta...

2019. júl. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam egyedül a 15 hós oltás után volt beteg, addig sosem jelentkezett oltási reakció. Utána sem.

Szóval én nem adatnám be pont e mellé. Pár hét csúszással nem lesz semmi baja.

2019. júl. 5. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!