Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha valami oknál fogva kiderüln...

Ha valami oknál fogva kiderülne pár év után, hogy a kórházban elcserélték véletlenül a gyereked, mást neveltél eddig, mit tennél?

Figyelt kérdés
2019. júl. 16. 11:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Kb minden iylen esetben marad a gyerek ah őt nevelő szülőknél. Én is iyh döntenék. Neveltem, óvtam, feltettem, szerettem azt a gyereket, A az nem mulik el csak azért mert nem az én vérem
2019. júl. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%

Nem mindig marad az addig nevelő szülőnél a gyerek, pont azért mert lehet dönteni. Nem is olyan régen volt hír arról, hogy egy meddőségi centrumban a visszaültetendő embriókat cserélték el és ott is később megkapták a vérszerinti gyereket a szülők.

Egyébként sajnos nem tudom elképzelni én mit tennék hasonló esetben, mert az én babám végig velem volt miután megszületett, tehát nem is volt lehetőség arra, hogy elcserélődjön.

2019. júl. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
56%

2!


A kérdés pár évről szolt.

2019. júl. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%
13 és 8 éveseim vannak,a kicsi 4 hónapos. Nem cserélném vissza őket.Nem tudnám elképzelni,hogy ne szeressem őket. Rossz érzés lenne,de a vér szerinti gyereket se szakítanám el a családjától,hiszen idegenek lennénk egymásnak.
2019. júl. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
41%
3! A kérdésben az van a kórházban elcserélték ami pár év múlva derült ki. Arra írtam, hogy az enyém végig velem volt a kórházban, tehát tudom, hogy nem cserélték el.
2019. júl. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
43%

5!


"Nem mindig marad az addig nevelő szülőnél a gyerek, pont azért mert lehet dönteni. Nem is olyan régen volt hír arról, hogy egy meddőségi centrumban a visszaültetendő embriókat cserélték el és ott is később megkapták a vérszerinti gyereket a szülők."


Erre reagáltam, de ne zavarjon. Emellett pedig egyértelműen elméleti kérdést tett fel a Kérdez ő, nem relevans,hoyg a te esetedben szerinted iylen nem tortenhetett volna még.

2019. júl. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
66%

Nehéz kérdés, és nagy terhet ró a gyerekre is. Ha marad az őt nevelő családban, kb ugyanúgy el kell magyarázni neki a dolgokat, mint egy örökbe fogadásnál... hiszen majd nem fogja érteni, hogy neki miért az a vércsoportja, ami, hogy neki honnan lehet öröklődő (mitudomén) szívbetegsége, stb...

És gondoljatok bele abba a teherbe, amit mondjuk ez utóbbi ró a családra. Kiderül mondjuk egy genetikai betegség az általam nevelt gyereknél, akiről tudom, hogy nem az enyém, de ilyen-olyan indokkal, észérvekkel meggyőztük magunkat, hogy az a saját, akit nevelünk, féltünk, gondoskodunk róla... és meghal egy másikl család öröklődő betegsége miatt. És ott a tudat, hogy de a VÉR SZERINTI gyerekem meg ott van egészségesen azoknál, akiknek a hülye génjei miatt meghalt az enyém...


Szerintem erre a kérdésre nem lehet válaszolni. Hosszas pszichológiai vizsgálatok kellenek, hogy a család mely terhet tudja jobban viselni.

2019. júl. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is onnan közeliteném meg a dolgot hogy visszaadnám e azt a gyermeket akit én nevelek annak tudatában hogy az enyém. A válasz NEM. Nem tudnám visszaadni.

A másik hogy megőrülnék ha belegondolnék abba hogy az én vér szerinti gyermekem valahol a világban van és nem velem. Nem tudom mit tennék. Valószinűleg mindkét gyereket akarnám :)

2019. júl. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
92%
Mint ahogy a másik oldalról is valószínűleg akarnák a sajátot és a sajátot is :o
2019. júl. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
96%
Maradna minden úgy, ahogy volt.
2019. júl. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!