Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, akik véletlenül...

Anyukák, akik véletlenül lettetek azok. Sikerült megbarátkozni a helyzettel, megbírkózni a feladattal?

Figyelt kérdés

Ùgy látszik, hogy normális védekezés mellett (óvszer) bármilyen árulkodó jel nélkül (nem csúszott le, szakad el, lyukadt ki) terhes lettem.

Már férjnél vagyok, a férjem szeretné is a babát, tehát nem ez a része a baj.

Hanem hogy én nem érzem magam készen. Szerettem volna még utazni, tanulni, elvégezni az egyetemet, élni az életem, aminek olyan, mintha most hirtelen vége lett volna.

Van más is, aki eleinte így érzett, aztán felnőtt a feladathoz?


24n


2017. szept. 15. 22:54
 1/8 anonim ***** válasza:
39%

Nem tudtam mit tenni, úgyhogy muszáj voltam, pedig sosem akartam gyereket.

Viszont azt még 5 év után sem tudtam feldolgozni, hogy minden álmomnak lőttek és az egykori céljaim mostmár elérhetetlenek

2017. szept. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

Atyagatya első! Azèrt ne kösd már fel magad, csak mert lett egy gyereked!

Nem kell ekkora tragèdiának felfogni, hisz nem az! Mindent elèrhetsz gyerekkel is, persze több erőfeszítès ès szervezès kell, de nincs lehetetlen.

Utazni is lehet gyerekkel, meg ha van nagyszülő gyerek nèlkül is.

Mièrt akarjátok úgy megèlni, hogy akkor kèsz, vège, le lehet húzni a rolót?

Ha meg így èrzitek, akkor nem kell vállalni ès kèsz!

2017. szept. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
kikészít ez a hozzáállás, hogy ha van gyereked, lőttek az életednek. minden csak akarat és szervezés kérdése. én az 1 évesem mellett egyetemre járok, és alkalomadtán utazgatok is.
2017. szept. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
En is 24 éves vagyok, most 9 hetes a kislányom. Ha csak egy évvel ezelőtt valaki azt mondja, nekem gyerekem lesz, nagyon kinevetem, hogy nekem soha... Most mégis itt van. Mi a vőlegényemmel egy alkalommal nem védekeztunk... Mikor Rájöttem, hogy terhes vagyok, nagyon megijedtem én is, pontosan olyan gondolataim voltak, mint amiket te is leírtál... Most viszont elképzelni se tudom Nélküle az életem, nem bánom egy percig sem, hogy itt van. Mellette sem állt meg az élet, csak megváltoztak dolgok.
2017. szept. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%

Milyen jogon kérdőjelezitek meg, hogy mit érez? Ő érzi, nem ti!


Sok mindent lehet gyerek mellett, DE NEM mindent!

És azt a sok mindent is sokkal több szervezés, tervezés és sokkal több pénz mellett,

s rengeteg mindent nem lehet csak segítséggel.


Pl. : nem mindegy hogy az egész család megy ázsiai körútra gyerekbarát szállodákat keresve (milliós tétel),

vagy szingliként hátizsákkal hostelekben megszállva (még minimálbérből spórolva is összejön).


Legyinthettek, hogy "na de ki akarja ezt", de bizony ha ez az álma valakinek, akkor majdnem biztos el is felejtheti, ha előbb szül, mint hogy megvalósítsa.


Igen, szerintem nagyon fontos hogy előbb élj úgy, ahogy csak gyerek nélkül lehet, aztán szülj, mert ezzel megelőzheted azt, hogy megkeseredj és a gyereket hibáztasd!

2017. szept. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
18%
Aki úgy érzi, hogy a gyerek születésével vége az életének, vetesse el.
2017. szept. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mindenkinek vége a (régi) életének, amikor gyereke születik, mert akkor egy teljesen új indul. Megváltozott feltételek, körülmények, amikhez alkalmazkodni kell.


Az vetesse el, aki ezt nem fogja fel és gyerek után is csak a gyerek előttit élné, akkor is, ha az nem kompatibilis.

2017. szept. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hagyjuk, rémes volt... az első pár hónapban sokat sírtam (neki hasfájás, nekem alig alvás éjjelente, stb).

Persze nem előtte bőgtem, meg a férjemnek sem szomorkodtam sokat, de úgy éreztem, vége az életemnek.


Aztán ahogy elmúlt a hasfájása, és elkezdett gőgicsélni, meg mosolyogni, nyílni a világra, elmúlt a rossz érzésem, és örültem, hogy van.


Most már lassan két éves, folyamat magyaráz, esik-kel, mászik rajtam, az apján...

Viszont így is eljárunk túrázni, fürdeni, lényegében mindent úgy csinálunk, mint előtte, csak picivel több szervezést igényel a dolog. Télen majd korcsolyázni tanulunk, amit alig várok, meg hogy mehessünk ki hóembert építeni, vagy belőle hóembert csinálni, stb. MEssze nem olyan rossz, mint féltem tőle :)


A kezdeti kilátástalanság érzése ellenére imádom a kis hercegnőt, de ebben sokat segített a férjem is.

Bármikor felkelt hozzá; amikor már kibuktam a szürke-esős benn töltött napoktól, áthívta a bébiszittert és engem elvitt "randizni" egy napra.

Ha hullafáradt voltam, hétvégén magához vette a légzésfigyelőt, és ő látta el a picurt, míg én kialudtam magam.

2017. szept. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!