Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ettől valóban jobban hízik a...

Ettől valóban jobban hízik a baba?

Figyelt kérdés

A babám 4,5 hónapos,teljesen tápszeres.

A védőnőm illetve gyerekorvos javaslatára megkezdtük a hozzá táplálást. Eddig alma,sütőtök,őszibarack amiket eszeget és már egyre nagyobb adagokat. A védőnőm javasolta a tejpépet illetve tejberizs pépeket amiket már 4 hónaptól lehet. Azt mondta ha a péptől nagyon hízna akkor vegyek visszább belőle és ne 2-3 naponta adjak neki gyümi helyett. Kérdeztem hogy ezt miért mondja, aztmondta sok anyuka panaszkodik hogy rohamosan hízott a babája az ilyen pépektől.


Nem szeretném hogy túlságosan nagy hízásba kezdjen,jó súlyban van. Nehogy valami eü baja legyen ha hirtelen hízik.

Nektek mik a tapasztalaitok? Valóban nagyon hízna tőle? Hogy érdemes etetni hogy ne hízzon túlságosan?

Hozzáteszem e védőnőm gyakran szeret nagyítani a dolgokon, de most megint rám ijesztett ezzel.


2019. aug. 11. 13:57
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Nettó baromság. Minden nap kapott uzsonnára pépet mindhárom gyerekem, semmi ilyet nem tapasztaltam.
2019. aug. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagyon bízom benne, tudom hogy sok baba hajlamos a hízásra de ilyet én nem tapasztaltam hogy gond lenne a súlyával. Más rokonomat is kérdeztem szerintük is hülyeség. Szerintem többet nem adok a védőnőm idiótaságaira. Pedig neki is vagy kisgyermeke :/
2019. aug. 11. 14:03
 3/10 anonim ***** válasza:
71%
Hüly.e.s.ég. Nem hizik jobban tőle,mint a tápszertől.
2019. aug. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor nyugodt szívvel adom neki köszi a válaszokat
2019. aug. 11. 14:11
 5/10 anonim ***** válasza:
48%

Azért itt ne felejtsük el, hogy egy 4,5 hónapos gyerkeröl van szó akinek még akár tápszeresen sem szabadna ennyi mindent össze vissza ennie.

Az én nézetem, hogy 5 hós kora elött semmi nem kell a tej vagy tápszeren kívül a gyereknek, aztán lehet szép lassan bevezetni az ételeket, kb 1 hónap egy étkezés kiváltása, majd kis szünet és így tovább. ìgy is már 8 hósan szinte se tápszer se tej nem kell nagyon neki.


Ezek a tejpépekre az van ráírva, hogy 4 hós kortól nem lesz baja töle, de attól még bizony lehet egy fokozott hízás töle. Egyrészt 4,5 hós baba éppen, hogy elkezd mozogni, forgolódni. A nagymozgások majd csak kb 7-8 hós kortól kezdödik. vagy is a kalória dúsabb étkezést akkor kell elkezdeni amikor a gyerek már kúszik, mászik, megy, szalad.

2019. aug. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
Egyszerű: nézd meg az összetevőket (neten is fent van) és a kalóriatartalmat. Rögtön láthatod, hogy bizony, könnyen túl lehet vele tömni a gyereket, ha vevő rá, mert kis mennyiségben is sok van.
2019. aug. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
27%
5ös miért okoskodsz? Minden baba más, nem kötelező 1 honapig szenvedni 1 étkezés kiváltásával. 3-5 napig kostol alaphangon 1 baba 1 ízt, de ha 3 nap utan sincs semmi baja, akkor jöhet a következő íz. Mindkét gyerekemnél 4 honaposan kostolgattunk, 6 hos korukra 2 étkezés volt kiváltva(kb 2 hét alatt ki lettek váltva az étkezések), a nagynál 8 hosan lett a 3. És csak azért, mert én várni akartam. Semmi baja nem lesz a tejpéptől, de azt is ajánlott bevezetni kisebb mennyiségben.
2019. aug. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%

#7 te is bölcsebb maradtál volna ha csendben maradsz. Nem magyarázom el miért, felesleges.


6 hónaposan 2 kiváltott étkezés? Nem ez a normális, bármennyire is kardoskodsz mellette.

2019. aug. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Bocsi de igazából akiket ismerek mindenki el merte kezdeni 4-4,5 hósan a ht.-t pürékkel és pépekkel. Egy ízt én is 3 napig kóstoltattam, már egyre inkább igényli és egyre nagyobb adagokat eszeget az ismerős ízből. Ez az étkezés kiváltás nálunk sem fog egy hónapig tartani ez biztos. Szerintem ezt egy anya látja hogy mennyit igényel a babája és tudja mikor ér el oda hogy egy vagy több étkezés felváltódjon. Minden baba más! És minden anyuka is. A 4 hónapos kor nem hülyeségből van ráírva, hanem hogy ha minden adott akkor nyugodtan eheti 4 hónaposan a pépet is.

Ne haragudj 5-ös de nem hiszem hogy orvos vagy, mert annyira erősködsz hogy ez nem helyes. Te később kezdted el oké,te dolgod mert a te gyermeked. Én és más anyák már bátorkodtunk 4-4,5 hónaposan meg kóstoltatni vele, mégsem lett semmi baja. Nem pattogott ki, nem fogta meg a hasán, normális a kakija,jó a közérzete stb. Nekem ennyi bőven elég.

2019. aug. 12. 23:48
 10/10 A kérdező kommentje:

5-ös visszatérek rád még 1x.

Nem hagy nyugodni az újabb hülyeséged.


4,5 hónapos baba épp hogy el kezd mozogni? Te jó ég, akkor a te babád még ilyen korára csak meredten feküdt egész nap?

A fiam 4 hónaposan fordult át először és azóta is rendszeresen. Aktívan játszik,keze-lába jár. Nem hinném hogy ilyen korban épp hogy el kezd mozogni, ne a sajátodra gondolj mikor " tanácsot" adsz.

A te fajtádra mondják hogy "paramami" és "ősanya".

2019. aug. 12. 23:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!