Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ti mennyire bíztok babátokban,...

Ti mennyire bíztok babátokban, hogy annyit eszik amennyi tényleg kell neki?

Figyelt kérdés
Én kicsit félek,ha rábíznám kb 2szer lenne éhes és kb 5-5 kanállal enne. Így tárgyakkal vonom el a figyelmét.Amíg elbabrál eszik is,de ha unatkozik nincs kedve a székben ülni,hisztizik,nem eszik . Ráhagynám,hogy ilyenkor abbahagyjuk,majd éhes lesz később de nem merem,így amíg eljátszik eszik. Persze van már hogy semmi se segít akkor nyilván nem tömöm meg.reggel este tápszer van azt megissza c.üvegből szó nélkül.Pedig jól indult a rendes kajázás,csak mikor elkezdett kúszni,majd mászni,rájött hogy van jobb is mint egyhelyben ülni,ezt érzem rajta.

2019. szept. 12. 13:09
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Nem bizalom kérdése. Nyilván nem saját döntésről van szó. Minden élőlény genetikailag programozva van, és csinálja a dolgát. A babád egy biorobot, ahogy te magad is.
2019. szept. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon rossz szokást adsz most a kezébe. Az evés az evésről kell, hogy szóljon és nem bohóckodásról.

Én soha nem adtam kezébe játékot és mesét sem kapcsoltam. Pár falatot evett mindig.

Most 15 hónaposan viszont szépen rákapott és normális adatokat megeszik

2019. szept. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Teljesen ràbìztam. BLW-ztünk, a kezèbe vett ètelből annyit csócsàlt el, amennyire ehes volt.
2019. szept. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De akkor azért hízott is? Vagy ha pár falatot evett adtál mást is? (Tápszer/tej) de ha meg a tápszert meginná,mégiscsak éhes.
2019. szept. 12. 13:24
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

Hát én hagyom,hogy megéhezzen és nem ültetem a székbe,ha nem éhes tök felesleges,csak stresszelem magamat meg a gyereket is. Megutáltatnám így vele az evést. Ha éhes jelzi.Most 6 hónapos. Egy evésre ilyenkor 170-200 grammokat megeszik. Ha hiszti van,mert nem akar a székbe megmaradni kiveszem és mehet a dolgára. Rájött, hogy nyugton kell ülni és enni,mert nem játszani ült le. Az asztalnál evés van, játszani máskor kell. Most ez így szigorúan hangzik, egyébként nagyon lazán kezelem a dolgokat,de nálunk az együtt evés fontos családi program. Ilyenkor beszélünk meg mindent stb.Nyilván még nem várja meg még végzünk,hanem mehet játszani, amikor végzett. A súlyával semmi gond nincs. Eszik,iszik rendesen.

Szerintem várd meg még megéhezik,lehet, hogy kicsik,de nagyon okosak és szólnak,ha éhesek.

2019. szept. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Még az elején igen adtam neki anyatejet ha nem evett. Hány hónapos a babád? Mi a súlya?
2019. szept. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%

Az én lányom másfél éves. Sosem csaptam nagy hűhót az evés körül. Mikor leütünk enni,le ültettem őt is, ha evett evett, ha nem, akkor csak beszélgettem vele míg én ettem. Így alakult ki egy napirendje, hogy nem reggelizni, ebédre eszik egy nagy adag levest+ másodikat, vacsorára szintén van egy nagy étkezése. Uzsonna és tízóraizni sem szokott kifejezetten, de mindig van felvágva neki zöldség egy tányéron, ha éhes vesz belőle magának.


Ahogy a gyerek orvosom mondta anno, gyerek étel mellett még nem halt éhen.

2019. szept. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A BLW-zős anyuka vagyok. Cicizèstől függetlenül kapott szilàrd kajàt, hònapokig csak minimàlisat evett. Engem nem zavart, ìgy is kifejezetten dagi volt màr akkor is.
2019. szept. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
10hós múlt,kb 8,7 kg.
2019. szept. 13. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!