Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hányadik a névsorban a bandave...

Hányadik a névsorban a bandavezér? (Több lent)

Figyelt kérdés

Hét rabló a zsákmányolt aranypénzt úgy osztja el, hogy a névsor szerint vesznek belőle annyit, amennyi az ott lévő aranypénz számának számjegyösszege. (pl.: a soron következő rabló előtt álló arany 172 db, akkor elvesz 1+7+2=10 aranyat) Miután mind a heten pontosan kétszer vettek, az arany elfogyott. Hatuknak egyformán jutott, míg a vezér bármelyiküknél többet vett.

Hányadik a névsorban a bandavezér?



#aranypénz #Hét rabló #a zsákmányolt #aranypénzt úgy osztja #hogy a névsor #szerint vesznek #belőle annyit #amennyi az ott lévő #számjegyösszege. (pl.: a soron következő #rabló előtt álló
2014. dec. 29. 11:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha egy számból kivonod a számjegyei összegét, akkor 9-cel osztható számot kapsz.

Pl.: (10a+b) - (a+b)=9a

(100a+10b+c)-(a+b+c) = 99a+9b

Ugyanígy 4-5 stb hosszú számokra is.


Az utolsó körben emiatt csak 9 arany maradhatott.

Előtte csak 18.


Mindig meg kell keresned, hogy mi lehetett az előző tag a sorozatban és ha felírtad a 2x7 számot, akkor látni fogod, hogy ki vett el többet.

Arra figyelj oda, hogy a legelső elvételnél még lehet 9-cel nem osztható szám, utána már nem.

2014. dec. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
lehet hülye vagyok de ezt nem értem... megprobáltam felirkálni őket csak ebből nem jött ki igazaból hogy melyik is az amelyik többet vett mindkét körben.
2014. dec. 29. 22:10
 3/4 anonim ***** válasza:

9-18-27-36-45-54-63-||-72-81-


Ezek csak így jöhettek ki. (


Mi jön a 81 után?

Jöhet a 90, de 90 után már semmi se jöhet 99nem jó, 108 nem jó.


De jöhet a 99 is.

Folytassuk a sort.


9-18-27-36-45-54-63-||-72-81-99-108-117-126-?


Azt mondja, hogy mindenki ugyanannyit kapott, kivéve a bandavezér.


Akkor a bandavezér csak az lehet, akinél a 99-81-es ugrás van. Vagyis 5. a névsorban.

Ahhoz, hogy az első matróz ugyanannyit kapjon, mint a többiek 135 aranynak kellett lennie kezdetben.

2014. dec. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
ohh értem. nagyon szépen köszönöm. majd meg egyszer átszámolom a tiéd alapján, hogy teljesen megértsem és tudjam mit hogy kellet számolnom.
2014. dec. 30. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!