Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Tejfehérje allergiás fiam...

Tejfehérje allergiás fiam hozzátáplálásához szeretnék tanácsot kérni?

Figyelt kérdés
10 hónapos mult a fiam, már eszik csirkét, pulykát, krumplit, zöldségeket, gyümölcsöket, rizst, szóval mindent amit lehet kivéve a tejet. 1 éves koráig adom neki a Neocate speciális tápszert, az is van ráírva hogy 1 éves korig. Ahogy tudom 1 éves kor után az egészséges gyerekek rendes tejet szoktak kapni tápszer helyett, de nekünk mit kellene csinálni? A gasztroenterológus elküldött dietetikushoz, a dietetikus meg semmi érdemlegeset nem mondott csak hogy próbáljam meg majd a tejet hozzászoktatni 1 éves kora után, de lehet nem növi ki, azt viszont nem mondta, hogy akkor mit csináljak ha megmarad az allergia. Sajnos véres volt a széklete a tejtől és ment a hasa is, tartok a tejes dolgoktól pedig nagy szüksége lenne rá.

2019. okt. 24. 09:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Gasztroenterológusra hallgass csak. Gondolom mivel még van 2 hónap, ezért nem tért ki a későbbiekre. 1 éves korban terhelni szoktak. Nekem az egyik ki is nőtte, a másik csak 3 évesen. Neocate juniort kaphat 1 éves kor után. Jut eszembe, a kicsivel 1 évesen Pregominra kellett először átállni és már bírta, ezután volt a terhelés. (Gondolom ha lett volna tőle tünete, kapta volna a Neocate juniort) de tényleg, idejét és módját csak az orvos mondhatja meg, nem a dietetikus és főleg nem mi.

Első gyereknek amúgy a Pregomin is jó volt, 1 évesen a terhelésnél volt tünete, orvos tovább javasolta a Pregomint és ezt el is fogadta 2 éves koráig. Teljesen jó, semmivel nem kevesebb se a Pregomin se a Neocate junior, mint a tehéntej.

2019. okt. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, csak arra voltam kíváncsi másnál hogyan volt. Érdekes, hogy engem a gasztroenterológus elküldött dietetikushoz és mondta, hogy az foglalkozik ilyennel.
2019. okt. 24. 12:49
 3/3 anonim válasza:
Szia! Ha a tejet a kalcium miatt adnad,akkor felejtsd el. Szerinted miert kene neki egy allat hormonos teje? Az a kis bocinak van. Nem az embernek. Evente mesterseges megtermekenyitik es azert van teje. A kisbocit pedig par naposan elveszik az anyjatol,hogy az ember ihassa meg a tejet. [link] Ez a dokumentumfilm nagyszeruen meg magyaraz mindent. Remelem megnezed:) Szep estet!
2019. nov. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!