Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Adhatom már a tejet forralás...

Adhatom már a tejet forralás nélkül?

Figyelt kérdés

Két hete kezdtem el bevezetni a tejet. Fokozatosan növelve az adagokat. Semmi problémát nem okozott.

Adhatom már forralás nélkül? Azért már lenne jele, ha nem bírná a babám ugye? Nagyon szereti egyébként.


2019. nov. 25. 21:40
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Mármint milyen tejet? Háztól veszed, vagy hogy? Mert a bolti tejet egyáltalán nem kell forralni, eddig se kellett volna, a házit meg mindig forralni kell, kortól függetlenül.
2019. nov. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Bolti tej. Én úgy tudtam, hogy kell forralni. A védőnő is így mondta.
2019. nov. 25. 22:16
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Vizet kell forralva adni. Mennyi idős egyébként?
2019. nov. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A bolti tej már pasztőrözött, teljesen felesleges forralni.
2019. nov. 26. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Uht tehet sosem kell forralni

/ valaki az íze miatt szokta.. mert a forralt tejnek más az íze/


Uht: ultramagas hőmérsékleten kezelt.. sokkal hatékonyabb kezelés volt, mint a te forralgatásod


Nyilván ha "nyers tejet "veszel, akkor kell forralni.


/ nyers tej: nencs szeparálva, tehàt beállítva a zsírtartalma..általában háztól, termelőtől lehet venni/

2019. nov. 26. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

13 hónapos

Köszönöm!

2019. nov. 26. 08:16
 7/7 anonim ***** válasza:
sosem forraltam. UHT tejet iszunk, mint a nevében is benne van, (ultramagas hőmérsékleten) hőkezelt már eleve.
2019. nov. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!