Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Házilag készített vagy bolti...

Házilag készített vagy bolti a jobb?

Figyelt kérdés
Most kezdeném a hozzátáplálást 6 hós kislányomnál. Melyik a jobb, amit otthon készítek neki én, vagy a bolti? Ti mit adtok neki?

2019. dec. 23. 14:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%
Én boltival kezdtem 4 hónaposan, nem igazán volt időm házilag készíteni. Aztán utána többször csináltam azért, amikor úgy adódott, de azért mindig volt itthon üveges. Mindegyiket ugyanúgy elfogadta. A boltiból én inkább az Univert, Hippet, vagy Dm-eset szoktam venni. Szerintem bármelyiket választod, jó megoldás. Persze ha van időd, akkor inkább csináld te.
2019. dec. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%

Én mindkerrőt adok neki. Eleinte boltival kezdtem de aztán egyre inkább készítettem házit és evett azt is amit mi amikor már lehetett.

Rengeteg mindent csináltam és lefagyasztottam amit lehetett,amit nem azt minsig frissen készítettem. Aztán már boltit jóformán csak akkor adtam neki amikor mentünk valahova vagy ha nem sok időm volt frissen készíteni. Mindkét változatot ette de a házit finomabbra ízesebbre lehet készíteni.

2019. dec. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%

En is boltival kezdtem de volt amit én főztem. Az elején arra a néhány falatra felesleges volt főzni. De így megszokta ezt is azt is.

Később is volt otthon üveges arra az esetre ha nem volt időm főzni vagy mentünk valahova.

2019. dec. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
62%
Én is boltival kezdtem, mert a babám mellett alig jutott időm valamire. Azt az időt inkább alvásra,pihenésre szántam, másképp idegroncs zombi lettem volna. És eleve válogatós volt. Ha van időd, akkor inkább a házit ajánlanám, de ha nincs se ostorozd magad,a bolti és éppúgy megteszi,semmi hátránya nem lesz tőle. Most 11 hónapos, felváltva adom neki az itthoni kaját a boltival. (Mikor mit főzök, mennyi időm van stb)
2019. dec. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
58%
Ez kérdés? Nyilván a házilag készített a jobb.
2019. dec. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Lenne időm általában. Csak azért gondoltam, hogy a bolti talán jobb, mert azt legalább nem tudom elrontani.
2019. dec. 23. 14:46
 7/16 anonim ***** válasza:
84%
Mit lehet a babáknak való ételeken elrontani? Nem tudsz almát meg krumplit pürésíteni?
2019. dec. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
75%

Én készítek, de nagytakarítós napon vafy ha megyünk vhová, boltit kap.

Mindkettő jó amúgy, de a jó bolti elég drága minden nap 5 étkezésre.

Annyi, hogy ne csak boltit adj, mert esetleg nehéz lesz átszoktatni.

2019. dec. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
89%
Én is vegyesen adtam, házit és boltit is. Amit ritkán csinálok, vagy nagyon pepecs, pl. borsót passzírozni (mert az elején a héját nem kaphatja), abból boltit vettem, de mondjuk egy almapüréért biztos nem adtam volna pénzt. 2 perc megpuculni és lereszelni egy almát. A bolti gyorsabb és praktikusabb nyilván, a háziba tudod mi van,főleg ha te termeled meg a zöldságet, gyümölcsöt, viszont időigényes. Mindkettőnel vannak előnyei, hárányai, ki kell tapasztalni, hogy neked melyik a jobb. Én télen kezdtem a hozzátáplálást, nem volt barackszezon, muszáj voltam üvegest venni.
2019. dec. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
87%

Én úgy kezdtem a HT-t hogy én főztem neki. Teljesen feleslegesen :D egyáltalán nem kellett neki semmi amit én csináltam. Csalódott voltam,de mindegy, így üveges kaját evett mindig.


Szerintem mindegy, hogy melyiket adod neki, inkább az anyagi vonzata miatt gondolnám meg. Míg egy hippes répapüré kerül 3-400ft-ba addig te kb 40ft-ból elkészíted otthon.

2019. dec. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!