Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Az lehetséges, hogyha egy...

Az lehetséges, hogyha egy gyereknél a szülő nem vezeti be a szilárd ételeket időben, akkor a gyerek nem tud megtanulni rendesen nyelni?

Figyelt kérdés
Adott egy 2,5 éves kisgyermek aki még 1évesen is csak tápszert kapott. Szilárd ételnél csak fuldokol vagy kiköpi. Mi lehet a megoldás? (Nem a szülő vagyok)

#Késői hozzátáplálás
2019. dec. 31. 00:16
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
El kell kezdeni kanállal gyümölcslé, püré. Hamar belejön. A beszédfejlődést viszont komolyan visszaveti.
2019. dec. 31. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
31%

2.5 eves gyerekem sem eszik szilard etelt. Neha fozelekben levesben a puha dolgokat megeszi. De semmi mast.

Nincs lemaradva a beszedben, jol is artikulal. Nem tudja az orvos sem miert nem eszik szilardat.

2019. dec. 31. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Esetleg szakemberrel meg lehet nézetni a szájizmokat, arcizmokat, nincs-e letapadva, vagy nem gyenge-e. Pl. Dévényes gyógytornásszal!
2019. dec. 31. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%

2: miért nem eszik?


A rágás nagyon fontos az arcizmok megerősödéséhez, ami a szép beszédhez kell.

2019. dec. 31. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen nekem is az ugrott be nincs e izomgyengeség esetleg ami miatt nem eszik szilárdat.
2019. dec. 31. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem, rossz a következtetés iránya.

Lányom 16 hónaposan is 99 %-ban tápszeres volt. Nem azért mert nem volt lehetősége másra, hanem mert nem boldogult mással izomtónuszavar miatt (hipotón). Sokat kínlódtunk, gyakoroltunk.

Tesója normális izomtónusú. 9 hónapos, 1 foga van, nem sok szilárdat eszik még, de a fakockát is elropogtatná.

2019. dec. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rágni tud, csak nem nyeli le. Nem tud beszélni. Igazából enni se kap csak édes folyadékokat. Én azt a következtetést vontam le, hogy a kimaradt hozzátáplálás lehet az oka, és abból adódóan valami gége szükület
2019. dec. 31. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!