Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Babának milyen rizst es...

Babának milyen rizst es zabpelyhet érdemes főzni?

Figyelt kérdés
7 hónapos, a krumplitól öklendezik,ha csak egy picit keverek valamibe, akkor is. A gyümölcsöket eszegeti. Jó lenne sűrìteni, gazdagítani valamivel. Csak bio jobb minőségű rizst, zabpelyhet és lisztet szabad használni, vagy csak azért írják, hogy a gatyánkat is elköltsük erre?
2020. jún. 17. 08:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Tegnap én is ezen gondolkodtam (szintén 7 hónapos) hogy be kellene lassan vezetni ezeket is, de hogyan? Szóval epekedve várom én is a tanácsokat :)
2020. jún. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a dm bio gabonapépeket (van többféle) adom neki, nem drága. De természetesen a sima is jó. A rizs viszont nem annyira, sok helyen olvasni hogy az arzéntartalma miatt nem kellene adni babának. Máshol meg azt írják hülyeség. Én zabpehelyből sütöttem neki banános, puha kekszet és azt nyammogta elsőre.
2020. jún. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért írják. A bio termékek tápanyag szempontjából nem jobbak, mint a többi, viszont nem lesz rajtuk permetezőszermaradvány és valószínűleg penészgombával sem fertőzöttek. Vannak zöldségek, mint pl. a spenót vagy a cékla, amiket kizárólag bio formában szabad a babának adni, mert ezek elraktározzák a nitrátot magukban, amik pl. a műtrágya által kerülnek a földbe. Ez kifejezetten káros a babáknak. Én annak idején ragaszkodtam a természetes állati trágyás növények vásárlásához, rizspehelyből, zabpehelyből, kölesből stb. csak biot vettem. Sőt a húsokból is. Mivel külföldön élünk, ez nem okozott problémát. Ami még fontos, hogy a teljes kiőrlésű lisztek stb. esetében is fontos a bio, mert a permetezőszermaradványok mindig a héjban találhatóak. Teljes kiőrlésű dolgoknál pedig az értékes, magas rosttartalmú héj is benne van a lisztben. Értelemszerűen, gyümölcsnél is jobb, ami nem permetezett. Ha ismertek olyat, akinek kertje van, érdemes tőle vásárolni. Szerencsére már Magyarországon is egyre több a bio termék.
2020. jún. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
52%

[link]

Tessék ebben választ kapsz a kérdésedre,van magyar felirat is.

2020. jún. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A 3-asnak igaza van.


A bio élelmiszerek előnye abban rejlik, hogy nincsenek tele műanyagokkal, vegyszerekkel és hormonszerű anyagokkal, tehát a gyereked szervezetébe sem juttatod be ezeket az anyagokat. Segítesz megelőzni, hogy rákos, meddő, beteg legyen felnőttként.

2020. jún. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. jún. 17. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!