Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7-8 hónapos babának a zabpelyh...

7-8 hónapos babának a zabpelyhet, zabkását csak dúsítónak érdemes adni vagy lehet egy teljes étkezés is akár naponta? Mondjuk uzsonna: gyümölcsös zabkása?

Figyelt kérdés
Fontos alkérdés: ha lehet szerintetek, akkor mondjátok kérlek milyen arányt javasoltok? Hány kanál zab mondjuK?
2016. febr. 26. 18:30
 1/10 anonim ***** válasza:
35%

teljesen mindegy, hogy gyümölcsöt dúsítasz zabkásával vagy gyümölcsös zabkását adsz neki


ugye csak viccnek szántad ezt a kérdést? :D

2016. febr. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

nem tudom hogy nevezhető e zabkásának, de a 1,5 évesem 10 óraija a következőképpen néz ki kb. 8 hós kora óta:

1 evőkanál zabot leöntök annyi vízzel hogy ellepje és 2-3 percig főzöm míg magába szívja a vizet. Akkor belekotrom az aprítóba. Teszek hozzá egy jó leveses körtét és még egy valamilyen gyümölcsöt (fél banánt, fél almát, amennyi fér az aprítóba..) ezt összedarálom, és fél pohar joghurtal kikeverem.

ez elég nagy mennyiség, 3-4 dl, úgyhogy a felét uzsira eszi másik felét 10 óraira...ha kimarad belőle a joghurt az sem baj, én sem teszek mindig bele. anélkül is imádja.

2016. febr. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

koszi masodik.

elso te meg tnyleg nem erted a kerdest? eleg nagy kulonbseg van, nem bonyolulz ha megprobalsz nem belekotni valakibe hanem segiteni: nem mindegy hogy zabkasa az alap es abba teszek egy kis gyumolcsot izesitonek --> gyumolcsos zabkasa l, vagy a gyumolcsbe teszek egy kid zabkasat dusitonak...

2016. febr. 26. 19:32
 4/10 anonim ***** válasza:

Uzsira gyümölcsjoghurtot szoktam adni zabkàsàval (nem főzöm meg előre, csak belekeverem).


Reggelire tejjel (lehet rizstej, kókusztej, szójatej) szoktam felfőzni zabpelyhet, 1-2 evőkanàlra öntök annyit, hogy ellepje, főzés közben úgyis beszìvja. Alma-fahéjjal, kakaóval, banànnal, körtével, barackkal, vagy piros gyümölccsel szoktam adni, mikor mi van itthon.

2016. febr. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
a zabot vagy főzni, vagy minimum áztatni ajánlott, egyrészt mert egészségesebb úgy, alacsonyabb a glikémiás indexe, másrészt a kisbabák nem tudják nyersen emészteni.
2016. febr. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igazàból tökmindegy, hogy hogy csinod, van olyan gyümölcspüré, pl. az üveges bébikajàk, amiket nyugodtan dúsìthatsz 1-2 teàskanàl szàraz, apró szemű zabpehellyel vagy rizspehellyel.
2016. febr. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
jo de azert kerdezem kb hogy kaphate nagyobb mennyisgben, rendes adag zabot. de ezek szerint igen. koszi
2016. febr. 26. 20:11
 8/10 anonim ***** válasza:
hát nem tudom mi a rendes adag, én egy evőkanállal adok, mint írtam (én nem eszem zabot, nem tudom mi a mennyiség egy tál zabkásához), de elég laktató neki, ebédre nem eszik valami sokat, szóval szerintem te se adj neki max egy evőkanállal
2016. febr. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A rossmannban lehet kapni oldódó zabpelyhet 4 hós kortól lehet adni. Viszont magában nem fini...megkóstoltam, mint a papír, olyan. Én szoktam az almához, barackhoz tenni valamit általában. a táblázatom csak 6 hótól mondja, de semmi baja nem volt.
2016. febr. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tényleg, a Kölln isntant zabpehely :)
2016. febr. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!