Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Tejpép, mikortól, milyet,...

Tejpép, mikortól, milyet, melyik napszakban?

Figyelt kérdés

Tápszeres baba, igény szerint van etetve (nem is értem hogy lehet másképp, hagyják sírni?)


Jelenleg elég sűrűn eszik, ami oké, de jó lenne ha pl éjszaka 4 órát tudna aludni egyhuzamban.


Azt olvastam a neten, hogy tejpép estére jobban eltelíti, és nem éhezik meg olyan hamar, jobban alszik.

Mikortól lehet adni majd neki?

Melyik fajtát? Van ami ilyen rizs alapú de van gabona alapú ami mondjuk jó ha be kell vezetnia glutént nem?


2020. jún. 18. 12:17
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Ha nem nagyon szükséges és orvosilag nem indokolt, én nemnagyon adnék neki ilyet. Engem két kézzel húznak vissza (védőnő, gyerekorvos), hogy amígy elfogadja a kanalas kaját és a tápszert, addig a tejpép felesleges. De ez csak pár ember véleménye, lehet a többi mást fog mondani.
2020. jún. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De a tejpép lényegében kanalas kaja, nem?


Szétfőzött rizs pépesítve, tápszerrel ki keverve. Nem? Lehet hülyeséget beszélek, homályosítson fel valaki.

2020. jún. 18. 12:23
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
1 vagyok: igen, kanalas de nekem azt mondták nagyon könnyen rákaphat a baba, és van amelyik nem fogad el mellé már más normális ételt (persze vannak kivételek!) mellesleg tejpéppel való evés nem számít étkezés kiváltásnak.
2020. jún. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Na igen, amúgy nagyon összezavaró.

Szeretnék olyan 4 hósan pépet adni estére, de nem akarom túl korán hozzátáplálni.


De lehet rosszul gondolom, nem akarok rosszat a kis csimotának 😊 csak olyan rövideket alszik, és azonnal követeli a tápszert amint felkel, és 5perc alatt vörösre válva ordít, mint akit nyúznak (amíg a tápszer készül). Gondoltam amint megérik rá, besűríteném neki egy picit estére, hogy ne kelljen fel mindig mint akit éheztetnek.

2020. jún. 18. 12:33
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp kérdezd meg a védőnődet mit gondol.
2020. jún. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 khniki ***** válasza:
A tejpép volt az utolsó, amit elkezdtem neki adni. Addigra már 3 étkezése ki volt váltva rendes kajával. Mi Sinemilt vettünk neki, mert abban van a legkevesebb cukor.
2020. jún. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hippet kapot, rizseset és vegyes gabonapelyheset. Váltogatva adtuk, cumisüvegből, nagy lukú cumival. Volt, hogy két üveggel is kért belőle. Az esti tejet váltotta ki. Nem védőnői téma :-D Rá van írva a dobozra, hány hónapos kortól, a rizses értelemszerűen korábban is adható. Semmi baja nem lesz a babának, egészséges, tele tápanyagokkal és nem mellesleg bio.
2020. jún. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Viszont a tápszert mindig csak frissen szabad elkészíteni, előre soha. Mi előre forraltunk vizet, amit kevertünk frissen forralttal, így max. 10 perc alatt kész volt a tápszer. Ha 4 hónap van ráírva, adhatod 4 hónaposan. Ebben a korban a gyerekek még érzik, mikor mennyi kell, egyik gyerek ilyen, másik olyan.
2020. jún. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Friss a tápszer, előgyártottat veszünk.


Köszi szépen!

2020. jún. 23. 15:55

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!