Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Nincs időm főzni a 7 hónapos...

Nincs időm főzni a 7 hónapos babámnak, mindenki érezteti velem, hogy ezért rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés
Mindent bébi ételből kap, mert egyszerűen ha ébren van teljesen lefoglal. Ha alszik akkor meg próbálom utolérni magam a házimunkával, enni stb. Anyósom és a védőnő is azt mondta az nem egészséges ha csak azt eszi és nem igaz, hogy nincs időm. Más is van így?

2020. jún. 24. 09:43
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
88%

Pontosan ezért főzök 2 napra.

Amúgy nekem 2 van, és a nagy sokaig csak babakaját evett, a kicsinek meg mindegy volt. Most könnyebb, de ne is foglalkozz az ilyen beszólásokkal.

Probalhatod azt is, hogy odaviszed a konyhába, mikor főzök, járókába teszed...

2020. jún. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
88%
Nem vagy rossz anya ezért, de nem értem, hogy nincs időd megfőzni pár zöldséget. Magatoknak mikor főzöl? Nem fér el ott még egy kislábas a tűzhelyen?
2020. jún. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
35%
7 hónaposan már simán főzhetnél vele, még élvezné is, hogy "segíthet"
2020. jún. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
35%
Ez tényleg abszurd.
2020. jún. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
72%

Nem vagy rossz anya, de én sem értem hogy nincs időd főzni.


Nekem is extrém több emberes babám volt, de muszáj voltam kreatívnak lenni.


Hordozó kendőben a hátamon főztem vele, közben énekeltem, táncoltam.


Beraktam az etetőszékbe, folyamatosan beszéltem hozzá, mondókáztam neki, adtam a kezébe dolgokat amikkel lefoglalta magát.


Az alsó szekrényekbe pakoltam be műanyag edényeket, hagytam, hogy ki pakolja, mikor már mászott.


Nem vagy szar anya, mert nem főzől neki, de ne legyen már kifogás a nincs időm főzni. Egyszerűen valld be, hogy nem akarsz pepecselni vele, nem akarsz utána egy csomót takarítani, nem akarsz főzés közben még a gyerek elfoglalásával is foglalkozni, stb.

2020. jún. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
16%

Akartál gyereket, erre nincs még a kajájára sem időd.

Egyébként ilyen nincs, mindenkinek arra van ideje, amire szakít. Neked egyszerűbb belökni valamit a bolt polcairól. Szerintem is egy fos szülő vagy (nem anya, szülő).

2020. jún. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
79%
Baja nem lesz a bébiételtöl, nektek sem a rendelt kajától, mi is így csináltunk, velem megértőek voltak,mert ki se tudtam mászni az ágybol.
2020. jún. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Volt értelme ezt ide ki írnom. Hogy még belém rúgjon pár bezzeg anyuka. Ezek szerint mindenkinek van ideje főzni csak nekem nincs. Oké.
2020. jún. 24. 10:38
 9/22 anonim ***** válasza:
81%
Nem gáz olykor a bébikaja, de azért csak olyan, mintha te minden nap konzervet vagy befőttet ennél. Beletenni valami gyümölcsöt a turmixba vagy csak olyat főzni magadnak, ami elrotyog magában és amiből az övét kiszeded nem kerül sok időbe. Szerintem ez fontosabb, mint a többi házimunka. Nekem is van gyerekem, egyik se volt el magában, rossz alvók is voltak, válogatósak is, ráadásul 3 hós koruktól már bedolgoztam... nem kell, nem is lehet tökéletesnek lenni, de azért kicsit próbálkozz lelkesebben, mert az evés pont egy fontos befektetés a gyerekbe.
2020. jún. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
57%

El ne hidd, hogy mindenkinek van... Vagyis igen, csak milyen áron? Hagyják, hadd ordítson a gyerek vagy csináljon valami b.romságot, ami miatt utána égnek áll a hajuk.

Enyémtől sem tudtam még enni sem, a nap első (és sokszor egyetlen) étkezése délutánra esett. A hordozás nem ment, béna voltam, hordozási tanácsadóhoz nem jutottam el. Pedig amúgy ez kellett volna, mert ő nem csak az első hetekben volt letehetetlen... Etető- vagy pihenőszékbe berakás instant visítás, ha mondókázni, énekelni kezdtem közben, az csak még jobban behergelte. Később hiába pakolhatott volna, nem akart. Engem akart, és a folyamatos, egyetlen pillanatra sem megszakadó, 100%-os figyelmet. Még az ablakon sem nézhettem ki, nemhogy felálljak mellőle, és csináljak valamit. Az ordítani hagyás nem volt opció, nem csak elvből, hanem mert az én idegeim tropák voltak már a rengeteg ordítástól, nyűglődéstől. Nyilván ez is sz.ranyaság, az igazán jó anyák kiegyensúlyozottan, derűsen viselik, hogy zeng a ház meg az utca egy része, úgy nyomja a gyerek...

Szóval van ilyen. Ő is bébiételes volt.

2020. jún. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!