Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Tényleg ennyire szükséges "...

Tényleg ennyire szükséges " odafigyelni" a baba étkezésére?

Figyelt kérdés
Persze életkorának megfelelőt kell adni,só,fűszer kevés legyen stb. Inkább arra gondolok h 1 év körüli gyerek már nagyrészt azt eszi amit a család. És ha a család eszik pl gyulai májkrémet, vagy pikk virslit nyilván a gyerek is kap mert ennyi idősen elvileg már ehet ilyesmit. Vannak akik 3 éves korig sem adnak semmi ilyet,csak a pároltzöldség cs.mell, mindent anya kotyvaszt extra bio alapanyagból,a bolti méreg kb, de szerintem ez képmutatás ha a család amúgy nem így eszik. És bolti dolgok közül is lehet jó minőségűt találni. Enyém csípős kivételével mindent eszik amit mi, kolbászt, csmellsonkát,virslit,pörit, töltöttkápi gombócát,pizzát, sültkrumplit,halruda,de persze kap levest,főzeléket, gyümölcsöt,húst,tejtermékeket is,ritkán nassol,csak vizet iszik. De nyilván arra fog rászokni ami a családban van. Fűszeresen eszünk,övébe kevesebb van, de van.Ha én fagyit eszem, persze hogy kér és kap is.( Én főzök de amugy utálok,szóval menürendelésen gondolkodom.) Szóval most ez ennyire rossz? Vagy mások tolják túl,hogy a sütőpor se mindegy, h maguk köpülik a vajat stb.

2020. júl. 8. 22:09
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Nem csak a baba és a gyerek egészséges táplálkozására kell odafigyelni, hanem a sajátodéra is.
2020. júl. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem nagyon ritka az aki valójában így csinálja. Nyilván egy átlag beszélgetés alkalmával mindenki igyekszik jobb színben feltűnni de ez amiket leírtál már átesett a ló túloldalára. :D

Én egy dologra figyeltem: az allergéneket ne kapja ameddig nem lehet és ennyi. Emellett azt evett és annyit amit hajlandó volt, a védőnőm is ezt javasolta. Kotyvasztottam amúgy neki mindenfélét itthon ameddig nagyon kicsi volt de nem volt hajlandó megenni semmit, vagyis de minden mást igen viszont azokat kétpofára. Evett bébiételt, megkóstolta a fagyimat, a csirkepörköltet és ha ízlett neki akkor azt kapott amit én ettem, 1 éves kora után meg kategorikusan el is utasította a bébiételeket is ezért teljesen áttért arra amit mi ettünk. Mivel eleve nem szeretjük a csípős, intenzíven fűszerezett ételeket én pedig laktózérzékeny is vagyok ezért nem nagyon kellett külön figyelnem arra, hogy bababarát legyen. Élelmiszert pedig a Lidlből veszünk, onnan igyekszem azért nem a legalját de szó nincs arról, hogy én a termelői piacra járnék tanyasi csirkéért meg bio organikus paradicsomért. Él és virul a gyerek, köszöni szépen, semmilyen ételre nem érzékeny.

2020. júl. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Én azt látom, hogy ezek az anyák álltalában vagy amúgy is így esznek, vagy életmódot váltanak a gyerek miatt.

Az mondjuk sztem is a nevetséges kategória mikor a már 2 éves, nem allergiás gyereknek is külön főz. Van ilyen, de sztem ritka. Hogy miért csinálja? 🤷

2020. júl. 9. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Mi is így csináljuk. A bébiételekből csak a gyümölcsöt adom neki, kásába, túróba, joghurtba keverve, a főzelékeket sosem ette. Én viszonylag elég korán elkezdtem azt adni neki amit mi eszünk. Nem válogatós megeszik mindent. Az elején azért figyeltem,hogy mikor mit lehet bevezetni, de már csak az allergénekre figyelek.
2020. júl. 9. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%

Mi magunk is odafigyelünk az egészéges étkezésre, így nyilván a gyerekünk is ennek lesz a része.


Oké, ez én vagyok, nekem nyilván fontos, hogy a családom egészséges legyen, a többséget szerinten ez annyira nem erdekli, hogy változtasson is érte...

2020. júl. 9. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem aki ennyire “túlzásba”esik az maga is nagyon odafigyel az étkezésre.


Egy ilyen családot ismerek.

Csak csomagolásmentes boltba járnak, mosipelusoztak is... stb

De ők Indiában éltek 10 évet...vegánok is.



Én odafigyelek.

Eszünk virslit is, mert nem ördögtől való, ha minőségi..

De nem tömöm Dörmivel

2020. júl. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem is túl van tolva ez a téma. Én 4hósan kezdtem el hozzátáplálni a fiamat, 10hósan már szó szerint azt ette amit mi. Külön sosem főztem neki. Eleinte csak pl a levesből fűszerezés elött kiszedtem a répát, krumplit, és így tovább.

Most 2éves makk egészséges gyerek, aki szo szerint mindent megeszik.

2020. júl. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem rossz. Ugyanakkor nem tartom kép mutatásnak azt, hogy a gyerekem étkezésére jobban figyelek, mint a sajátomra. Sőt, sok mindenből miatta szoktunk át az egészségesebb változatra, amit nem bánunk. De nem, nem minden bio, nem kotyvasztok naponta 2-3 féle kaját. Megnézem a címkéket és igyekszem felesleges hozzávaló mentes dolgokat venni. Néha piacon vásárolunk, néha üzletben, pont mint gyerek előtt. Nem kap hozzáadott cukrot, felvágottat, virslit, üdítőt, nincs nap közbeni nasi és baba kajábol is csak a tasakos gyümölcs pürét nagyon ritkán. Nekünk így a jó, működik és semmi plusz erőfeszítést nem igényel. Ettől függetlenül ha vendégségben vagyunk vagy étteremben eszünk nem esem kétségbe és kérem el a receptet, kap mindenből ami normális étel. Nincs burokban. De őszintén szuper evő, nem kel cselezni semmivel így nincs nehéz dolgom és ezt nem szeretném elrontani.
2020. júl. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!