Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Baj ,ha csak üvegest eszik a...

Baj ,ha csak üvegest eszik a 8 hónapos fôzelekbôl?

Figyelt kérdés
Egyszeruen keptelen vagyok eheto fozit csinalni. Sosem ettuk,nem szerettuk igy nem is tudok ehetot keszuteni. Krumpli repa,alma megfogja. Sutottem foztem ,paroltam tököt,padlizsant,cukkinit. Undorito,barna nyalkas ize lett,mint a meztelen csiga. Vagtam ki a kukaba. Sutotok ,cekla nem kaphato. Brokkoli mindig keseru lesz. Karfiol,kaposzta puffaszt. Ha krumplis repas kajat fozok,az eheto,de az ugy megfogja a hasat,hogy a pelenka tele van kemeny,apro bogyokkal. Lesz baja,ha uvegest eszik egy eves koraig,amig nem eheti amit mi? Attol nincs emesztesi gondja. Gyumit frisset kap minden nap. Barackot foleg.
2020. aug. 11. 06:40
1 2
 1/13 Derwer ***** válasza:
100%

Németországbn eleve az az ajánlás, hogy "egészségesebbet" úgyse tudsz csinálni, mint az üveges, mert azok nagyon szabályozva vannak és turbózva. (vitaminokkal, ásványi anyagokkal, stb)

Ettől még a saját főzttel sincs semmi gond, nem degradálják, de sose óvtak az üvegestől.


Úgyhogy vett is a feleségem vagy 30üveggel, a fiam meg egy üveget nem evett meg összesen. Egyből darabos kellet és kell is neki mai napig, a kubun kívül semmi de semmi pépeset nem eszik. ;) (foga meg még 9ónaposan sincs, de előbb-utóbb mindent szétmarcangol :P )

2020. aug. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
bár mi még nem tartunk ott, de szerintem nem mérget árulnak, biztos jó neki az is.
2020. aug. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Vettem tefal parolo gepet is,de a zoldseg krumpli lett jo benne, adtam is neki, a mai pelenkazasnal kemeny nyulbogyok gurultak szet :( sajnalom,mert annyira nyom tole,h voros a feje. Azert probalkozom.
2020. aug. 11. 09:41
 4/13 Derwer ***** válasza:
100%

Az én feleségem is nézett valami csoda párolót, talán pont a TEFALt. (pénztárcám szerencséjére végül letett róla ;) )

A hozzátáplálásnál természetes, hogy keményebb lesz a széklet, és erőlködni fog, át kell állnia rá. Amíg nem sír és hasonlók addig nincs baj. (doki mondta, mi is aggódtunk) Nálunk most 9hónaposan, az elmúlt napokban azért már ahtáreset, nagyon erőlködik, sok husit evett. (végre, eddig nem evett)

Ugyanakkor érdemes neki székletlazítós kajákat adni - pl szilva lekvár, de neten találsz sok infót - és akkor könnyebb lesz neki.

2020. aug. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Koszi,olcso volt a parolo,kuponnal,akciban 10 e korul emagon. Lekvarban van adalekanyag,tartosito,azt nem adnek. Marad a szilva,barack.
2020. aug. 11. 10:00
 6/13 Derwer ***** válasza:
100%

A feleségem valami 150euróért nézett, akkor az másik volt....

Igen, a bolti lekvárral lehet ilyen gond. :(

Nálunk a készült klasszikus lekvár, dzemfix nélküli is. (2-3 órát kavargatjuk :S ) Esetleg a nagyitól...

No de van más székletlazító étel is.

2020. aug. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Valoszinu az avent philips parolot nezte,olyan 40 e a bolti ara
2020. aug. 11. 11:58
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj. Add azt amit szívesen megeszik. Az enyém csak azt ette 6-tól 9 hónapos koráig. De annak is csak a felét mint a hasonló korú babák. Állandóan szopni akart inkább. Utána már a püréket nem fogadta el egyáltalán. Darabkákat,falatokat evett abból amit mi,így én már nem készültem semmivel külön neki. Volt vagy 13/14 hónapos mire normális mennyiségeket megevett és elkezdte hanyagolni nap közben a szopit. Én már azt hittem örökké anyatejen fog élni. Súlyra mindig gyarapodott,sőt inkább volt husi mint vékony. Szóval nem baj szerintem.
2020. aug. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Koszi utolso. Osszel vegre indul az iskola. Lesz idom itthon a babaval. Jelenleg idom se nagyon van. Akkor azert nekiallok fozogetni,addig marad az uveges. Hatha jobban megy addigra. Vagy eszik a puren kivul mast is.
2020. aug. 11. 13:50
 10/13 anonim válasza:
63%

A főzéssel én is hadilábon állok 😅 üvegesből van hogy napi 3 üveggel bepuszil a most 8 hós fiam, de van, hogy javában gyümölcsöt eszik.

Viszont 4 hónapos kortól imádja a levest! Abból képes meginni 2 dl-t naponta. Jó, mert lazítja a kakit, és ha pici olajon megdinsztelem alá a kevés hagymát, akkor még tutibb. 😁 Amúgy bármit eszem, követeli, hogy adjak, reggel a zabpelyhem, délben a főétel, szóval apró kis mintákat kap. Ja, sok friss gyümölcs, érik a szilva, itt mifelénk sok a szeder, alma, körte ... Boltból mangó, narancs, banán, sárgabarack... Szerencsére imádja.

2020. aug. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!