Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Akik BLW-módszerrel etetik a...

Akik BLW-módszerrel etetik a babát. Ti hogyan adtok egy 8 hónaposnak zabkását, joghurtot, főzeléket?

Figyelt kérdés
Nem akarja egyáltalán elfogadni a kanalat. Csipeget, a kezemből is elfogad darabkákat. Na de ilyenkor mi a helyzet a pépesebb dolgokkal? Ha a kezébe adom a kanalat, nem veszi a szájába, csak dobálja. Vagy állandóan csak szilárd, felkockázott ételeket egyen?
2020. aug. 14. 16:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Vágj fel almát szeletekre és arra kend rá vagy valami hasonló ha nem fogad el kanalat de azért nem ártana szoktatni mert később muszáj lesz azzal ennie.
2020. aug. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
Kèsőn kezdtük a kanalazgatàst. Kb. 10 hònaposan kapott először olyasmit, amit kanàllal evett. Rizst. Nem volt tervezett, hogy mit kap, nagyinàl voltunk, azt csinàlt. Nem profin, de megette. Egy èves koràtòl màr kanalazott spenòtot, levest. Volt maszatolas, de hamar belejött.
2020. aug. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

En kezdetektol toltott kanallal adtam ezeket. (Kicsit oblosebb babakanallal)

Gondolom ott ulsz vele. Mutasd neki, hogy hogyan kell. Elobb utobb a szájába veszi. (Eleinte kicsit en surubb zabkasat javaslok a probalkozasra)

2020. aug. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is töltött kanállal kezdtem, de mindig lefolyt a kanálról, mert ahogy átvette a kezébe fejjel lefelé tartotta, végül kézzel ette. Mindig tettem neki oda kanalat szokja, hogy van és ha akarja használhatja. Most 20 hónapos pont ma evett pépes főzeléket és egész ügyesen tartotta a "felnőtt" Kanalat, már nem a töltött oldalával lefelé nézett a kanál. Az a baj, hogy alapból rosszul fogja a kanalat, valahogy mindig úgy áll, hogy kicsavarja a kezét vagy nem is tudom.

Ha tunkolós kaja van akkor a kenyérrel szokta magának tunkolni a dolgokat azt viszont nagyon élvezi, lecsót is így szoktam adni neki mert olyankor a kanál csak dísznek van. Ha pl ajvár vagy hasonló kenős dolog van nem szoktam neki megkenni mert csak tunkolva eszi, szóval azt is úgy adom oda mint a tunkolóst.

2020. aug. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2020. aug. 14. 18:49
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Almát ne cikkezz, ahogy az első írta! Nagyon fulladásveszélyes. Almát csak egészben, ha már van foga és maga farigcsál le darabokat belőle.
2020. aug. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!