Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Milyen módszerrel lehet...

Milyen módszerrel lehet leszoktatni egy kisiskolást, hogy ne tartsa túl görcsösen a ceruzát?

Figyelt kérdés
Helyesen tartja kezdettől fogva a ceruzát, de túl erősen szorongatja, emiatt hamar elfárad az írásnál és elmegy a kedve tőle. Az írásképén nem látszik.

2020. jún. 23. 15:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%
Sehogy. Ugyanez van nálam is. 30 éves vagyok. Szabálytalanul fogom. Meg mindig élek és hátrányom nincs belőle.
2020. jún. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Helyesen fogja, viszont nagyon görcsösen, hogy átüt az írása a papíron. Mivel olyan feladatokat is kap, ahol nézik a gyorsaságot is, csupa hátránya van belőle, nem siklik a betűkkel a keze, ahogy kellene. És mint írtam, elfárad. Mivel még kisiskolás, neki még használnia kell íráshoz a kezét, nem úgy, mint egy felnőttnek. Mi szinte már egyáltalán nem is írunk.
2020. jún. 23. 19:15
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem írással, hanem egyéb finommotorikát fejlesztő, kéz erősítő gyakorlatokkal ,játékokkal.

Gyurmázás, gyöngyözés,csipeszelés, ujjfestés, kézzel homokozás, rajzolás a kézzel a homokba, rizsszemek, apró gombok válogatása, varrás.

2020. jún. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
Igen. En is szabályosan fogtam, amíg kényszerítettek rá. Van is egy “lyuk” a jobb középső ujjam utolsó percén emiatt. Aztan amikor rájöttem, hogy engem hagyjanak békén jobban tudok írni ha másképp fogom, akkor minden megjavult. Nem is ertem ezt a dolgot minek erőltetik ennyire, hogy csak egyféle képpen lehet jó. Mindegy.
2020. jún. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
69%
Ja és en írok felnőttként. Minden nap. Naplót. Ráadásul olvashatóan. Szoval hidd el. Nem csak egyféleképpen lehet fogni az iroszerszamokat.
2020. jún. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekemnél bejött a fogáskönnyítő. Mondjuk ő nem is fogta szabályosan, és azzal kb 3 nap alatt megtanulta, megszokta. Utána kb rögtön le is szedte róla, hogy zavarja.


Megfelelő a ceruza? Megfelelőek a feltételek? Ahogy ül a széken, pl rendesen alá van támasztva a combja? Talpa teljes terjedelmében leér? Karja jó helyen van alátámasztva? Megfelelő minőségű a ceruza?


Lehet, hogy egy puhább ceruzával könnyebb lenne, nem érezné, hogy szorítania, nyomnia kell, mert jobban látható nyomot hagy. Vagy esetleg filctollal is lehet gyakorolni.


Anno töltőtollal tanultam meg "rendesen" írni. Anyu egy szalvétát gumizott a pohár szájára és arra kellett úgy rajzolni, írni, hogy ne szakadjon ki. Mondjuk ezt most a gyerekemmel nem tudnám megtenni, mert még mindig vési a papírt... de neki van egyéb problémája is, és a gyakorlás így is sokat segít.

2020. jún. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Vegyetek olyan műanyagot ami a ceruzafogást segíti. Azzal sokkal könnyebb fogni, nem hiszem hogy azzal is szorítaná, és pár nap alatt megtanulja hogy kell. Nagyon jó!


Emellett persze a gyurmázás segíthet még sokat

2020. jún. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
28%
Csak azt áruljátok el, miért olyan fontos ez, hogy mindenki ugyanúgy fogja a ceruzát? Amúgy nekem is volt minden kütyüm, nekem egyik sem ért semmit. De tényleg érdekel, mi a hátrány ami ebből származik? Már gyerekkoromban is keresztszemes hímeztem, gyöngyöt fűztem, gyöngyöt szőttem, le diplomáztam 4,43-as kredit indexszel, 5-os diplomamunka, 5-os védés, 5-os államvizsga. Később hobbiból megcsináltam a műkörmös szakmát is, mert érdekelt. Szóval de most komolyan. Milyen hátrányt kellett volna szenvednem a nagykönyv szerint? Azon túl, hogy így van egy vájat az ujjamban?
2020. jún. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
20%
Mielőtt valaki beleköt a lediplomáztam részt valamiért a telefon szétszedte.
2020. jún. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: a kérdező érthetően leírta a választ. Azért szeretné h jól fogja a gyerek mert jelenleg túl görcsösen fogja, ezért hamar elfárad és elmegy a kedve az írásról, plusz az iskolában is hátrányban van miatta íráskor, mert így lassabb. Hát ezért.

Elhiszem h le lehet diplomázni így is, de ez itt most lényegtelen

2020. jún. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!