Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mennyit eszik a 7 hónapos...

Mennyit eszik a 7 hónapos babátok "rendes" ételből egy nap?

Figyelt kérdés
A 7.5 hónapos fiam reggel megeszik 2/3 üveg gyümölcsöt, ebédre fél üveg főzeléket és vacsorára szintén fél üveggel. 6 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást. Kíváncsi vagyok másoknál hogy van.
2020. aug. 16. 17:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Semennyit.
2020. aug. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%

Kicsit gyorsan váltottátok ki az étkezéseket.

6 hónaposan kezdtük, tízóraira 100-150gr gyümölcsöt/zabkását/gyümölcsös “tejbe”grízt eszik, uzsonnára húsos zöldséges főzeléket szintén 100-150gr-ot. Szintén 7.5 hónapos. Én főzök, fogalmam sincs ez mennyi üvegesben.

2020. aug. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%

Ez nagyon gyors így!

Mi 4 hónapos korában kezdtük de 7 hónaposan még csak a második étkezést próbáltam lassan bevezetni. Ilyenkor még több tejalapú (anyatej/tápszer) táplálékra van szüksége mint szilárd ételre.

2020. aug. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy bármit is kiváltottam, kaja előtt vagy után szopizik még, meg egész nap igény szerint. A 80g étel szerintem nem sok, és nem mindig eszi meg, ahogy kedve van, semmit se erőltetek.


Amúgy azt hittem ez kevés, mert az én ismeretségi körömben ilyenkor már napi 2-3 üveggel ettek a gyerekek, meg a védőnő is azt javasolta, ebédre adjak egy teljes üveggel. De még ha kevés is lenne, akkor se tömném a gyereket.

2020. aug. 16. 18:56
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Dehogy kevés. Nekem a 11 hós nem eszik rendes adagokat. Nincs kiváltva étkezés.
2020. aug. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%

Nálunk ekkor a tízórai és az uzsonna már ki volt váltva. 8 hósan már az ebéd is, most 9 hós, reggel-este eszik tápit, meg az esti vacsi előtt tejpépet, a többi normál, kb három üveg fogy egy nap.


De: én nem követem az ajánlásokat, hanem megyek a saját fejem után, szóval nem kell rám hallgatni.

2020. aug. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Kevésnek nem kevés,de szerintem nem is olyan vészesen sok. Kislányom ekkor már megevett 1 üveggel/étkezés mivel nem volt szorulásos nem fájt a hasa és látszott, hogy örömmel elfogadta így nem aggódtam rajta,hogy olyan gyors lenne. Semmi baja nincs azóta sem(18hónapos). Te ismered a babádat,ha úgy látod, hogy neki ez így jó szépen fejlődik,akkor adj annyit amennyit gondolsz.
2020. aug. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, valóban saját tempóban haladok majd. A gyümölcsös húsos ételeket amugy jobban szereti, mint a zöldségeseket, abból már meg tudna enni szerintem egy teljes üveggel.
2020. aug. 16. 20:12
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi 2-3 étkezést váltottunk ki eddig. De az egyiket nem teljesen. Szoval 5-bol 2x csak kaja, 2x csak tapszer és egyszer vagy ez vagy az vagy felesben. De ő amúgy nem szereti a tapszert, uh igazából a rendes kaját jobban eszi.
2020. aug. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!