Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mekkora és mit tud a 7 hónapos...

Mekkora és mit tud a 7 hónapos babátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

7,5hós a kislányom most. 9450g és 74,5cm. Amit tud:hátról hasra fordul, vissza csak 1x csinálta 1hónapja. Mindkét irányba fordul oldalra, de inkább csak jobb oldalra, de játékkal a másik okdalra is csalogatható. Tengelye körül kúszik vagyis forog, illetve hátrafele. Ölben támasztással ül. Szépen eszik kanalazva, néha belenyúl a kanálba. Szótagokat még nem mond, nincs ba ba vagy dá dá, csak morgás, puffogás, sikítás. Szemkontaktust tart, mosolyog sokat nevet, hangsúlyt érzékeli, vagy nevet a mondókánkra vagy ráncolja a homlokát attól függően milyen hangsúlyt használunk. Ismerősök szerint le van maradva mert már forognia kellene meg mászni meg ülni.

Védőnő szerint rendben van ez így. Szerintetek? A ti babátok mit tud ennyi idősen? Tudom nem szabad összehasonlítgatni a gyerekeket, de első baba, és az ismerőseimnek mind többet tud/tudtak a gyerekei ennyi idősen.



2020. jún. 27. 12:24
 1/8 anonim ***** válasza:
65%

"és az ismerőseimnek mind többet tud/tudtak a gyerekei ennyi idősen"


Ne vegyél rá mérget! Az emlékezet csal.

8 hónapos korig ideális, ha elkezd kúszni.

Mászni, ülni 10 hónapos korig.

Bababa, mamama (ciklizálas) 10 hónaposan kérdeznek rá.

Akkor, szerinted le van maradva?

Egyébként 1. gyerekem le volt maradva. 7 hónaposan nem forgott (és 18 hónapos elmúlt mire elindult gyógytorna mellett).

2. gyerek időben csinált mindent, picit hamarabb mint a határidő. 7 hónaposan 2 hete kúszott. Nem ült, nem állt (mert nem is kell).

2020. jún. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Most azzal nem leszel kisegítve hogy az én babám már kúszott, mászott, felállt. Halgass a szakemberre. Ha ő azt mondja oké akkor oké
2020. jún. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jajjj el ne higgy mindent! Az en fiam 5 hónapos aztan már most nem tudom megmondani, mikor mit csinált, csak ha megkeresem a képeket, onnan tudom belőni. Szerinted egy x éves gyerek anyukája fejből kivágják neked, mikor kezdett el mászni? En is hallgattam ilyen marhaságokat, hogy en már x honaposan jártam. Aztan a fénykép albumban az 1. Szülinapomon csak terdelek, meg kapaszkodva megyek bútorok mellett. Ennyit csalnak az emlékek. De egyébként nekem is van kislány ismerősöm aki 10 honaposan tényleg járt, (Facebook a barátunk az emlékezésben😀), de ő pl nem kúszott/mászott. Felült, utána már csak felállt és elindult. Nem vagyunk egyformák.
2020. jún. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Igen, sokat csal az emlékezet, bár az ismerőseim gyerekei 1éves,9hónapos,7hónapos illetve van egy 6 hós akit fel is tudnak már állítani (de az szerintem nem normális, és káros is..). Azt kifelejtettem, hogy a gyerekorvos azt mondta, következő (vagyis 8 hós) vizsgálaton meglátjuk mit tud már, és lehet kelleni fog fejlesztés. Én nem gondoltam, hogy keveset tud a lánykám, a védőnő azt mondja csak túloz a doki. A környezetemben lévő picik pedig tényleg hiper gyorsan fejlődnek a mozgás terén :D

2020. jún. 27. 12:53
 5/8 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, semmivel sincs lemaradva a babád. Teljesen más minden gyerek fejlődése, ez pont így jó.

Nálunk ismerősei körben van 2 baba, aki egy idős a fiammal, pár nap különbség van közöttük. Mind a 3 máshogy áll fejlettség én. Mindezt úgy, hogy egyik se csinál semmit se extra hamar, se későn.

2020. jún. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A lányom 7 hónaposan volt kerek 7 kg és 70 cm. Forgott minden irányba, hátrafele kúszott, ill. oldalfekvésből feltornázta magát ülesbe.

A fiam kb. ugyan ennyit tudott 7 hónaposan, a mereteire már nem emlékszem, a lányomnál is csak a sok hetes miatt maradt meg.

2020. jún. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A 2 lányom is ég és föld, pedig ugyanazok a gének vannak bennük. A nagy 2 hónaposan forgott, 5 hónaposan kúszott, 6 hónaposan mászott és ült, 7 hónaposan állt és kapaszkodva lépegetett, aztán 15 hónaposan indult el egyedül. Ekkor használt kb 20 szót.


A kicsi 6 hónaposan fordult át először, véletlenül. Ő is kúszott 5 hónaposan, de csak 11 hónaposan kezdett mászni, ülni és akkor állt fel. Egy hónapra rá már szaladt. Most 16 hónapos, kb 10 szót használ.


Egészen máshogy fejlődnek és éppen ez a szép benne. 😊

2020. jún. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
41%
Kisfiam 9 kg, 68 cm. Régóta fordul, forog, ül, kúszik, maszik. Pár hete térdelve "áll", pár napja, fél is áll az ágy szélénél pl, vagy magas párnára támaszkodva. Pakol az alsó szekrenyekbol. Az ő szobája szonyegeeől fel perc alatt atjon a mi szobánkba. Gagyog, kurjongat, vigyorog egész nap. Mindent és mindenkit nagyon megfigyelés, majd ha kedvesen szólnak hozzá vissza is mosolyog. Minket is mindig néz miközben felall például, nagyon szereti vizslatni a reakcióinkat. A karunkhoz nyomja a száját, az tetszik most neki ahogy úgy tud hangot kiadni :D
2020. jún. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!