Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Egy egy éves gyerek miért nem...

Egy egy éves gyerek miért nem teheti azt amit a család többi tagja?

Figyelt kérdés
Mi baja lesz ha olyan fűszeresen eszik mint a többiek?
2020. nov. 7. 10:09
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Eheti-t akartam írni
2020. nov. 7. 10:10
 2/16 anonim ***** válasza:
55%

Mert még alig fejlődött ki az emésztése. Persze ha korán szoktatva van hozzá akkor el tudja viselni, de nem javasolják a hirtelen közös családi evéseket.

Én sem szerettem volna vakon tesztelni a gyomrát, 1 évesen max 1-2 falatot lophatott a mi kajánkból.

2020. nov. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
A tesóm gyereke már egy éves kora előtt azt ette amit ők, mert nem akarta megenni amit külön főzött neki. Lehet tőle majd később baja?
2020. nov. 7. 10:14
 4/16 anonim ***** válasza:
68%
Igazából pont hogy egy egy éves már azt eheti, amit a család többi tagja. Most nyilván ésszel. Szóval az agyonfűszerezett dolgokat nyilván kerüljük. De egy rakott krumpli, húsleves, sajt, saláta, rántott vagy sültcsirke stb simán mehet neki. Miért ne mehetne? Amúgy az en 9 hónapos kisfiam is már nagyon sokmindent megeszik amit mi. Semmi baja nem lesz a tesód gyerekének. Annyi hogy a nagyon sós és nagyon cukros dolgokat kerülni kell. A mézet is. De ezt biztosan ő is tudja.
2020. nov. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%
Én a lányomat kb 10 hónaposan kezdtem rávezetni a mi ételeinkre. Most másfél éves nem válogatós, nincs semmi baja. A hozzátáplálási táblázatot azért követtem.
2020. nov. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
64%
Eheti azt, ha a család étkezése egészséges. Felnőtteknek sem ajánlott a sok só, a cukor és a sok olajban sült étel. A lányom 1 évesen már régen azt ette amit mi, de miatta solat változtattunk az évesi szokásainkon. Pici só, semmi csípős, semmi cukor, semmi felvágott vagy mű étel.
2020. nov. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

#6 jól írja. Ha egészségesen táplálkoztok, akkor eheti, amit ti.

Minap olvastam egy cikket, hogy európában Magyarországon a megbízottabbak a gyererkek. 2019-es a cikk, de nem hiszem, hogy sokat változott.


[link]

2020. nov. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
32%
#7 Te sem jártál még Angliában 😂 Ők minden szempontból vernek minket (meg egész Európát) elhízás terén, mindegy hogy gyerekről vagy felnőttről van szó.
2020. nov. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
56%
#8 oké, de ettől jobb lesz a helyzet Mo-n? Attól még tény, hogy sok az elhízott gyerek, ami egészségügyi szempontból nagyon rossz.
2020. nov. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
90%
9 de szerintem pont nem azért mert otthon a főtt ételt ennék. Ha mindenki otthon főzne és nem nassolna, nem lennének elhízva se a felnőttek se a gyerekek. De amúgy is túl sokat eszünk és keveset mozgunk. Így általánosságban.
2020. nov. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!