Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire teheti tönkre egy...

Mennyire teheti tönkre egy kicsi gyerek életét, ha a szülei elválnak és itt is, ott is lesz új gyerek?

Figyelt kérdés
A gyerek még óvodás. Apuka oldaláról már úton a gyerek. Ha később én is szeretnék babát, ez mennyire viselheti meg lelkileg a gyermekemet? Vagy jobb lenne, ha én nem terveznék még egy gyereket, mert az életében igy is sok a kavarodás? Nem mintha most szeretnék még egyet szülni, csak elméleti kérdés. Mit tegyek hogy neki jó legyen?
2017. aug. 25. 11:53
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Ezt szokja meg. Nálunk a szomszédéknál van így, a "régi" gyereket egyáltalán nem zavarja. A múltkor beszélgettem vele, mutatta a kis hátizsákját, mondta, hogy a Katától kapta, és kérdés nélkül teljes természetességgel elmesélte, hogy a Kata az apának a barátnője, úgy mint ahogy a Jani meg az anyának a barátja, mert neki nem a Jani ám az apukája, de ő egyébként nagyon szereti a Janit, meg a Katát is és neki ott is van testvére meg itt is. És kétszer is megy ám nyaralni, egyszer apáékkal egyszer meg anyáékkal. Haláli volt. :D
2017. aug. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jó ezt így olvasni, hogy nem sérült a gyerek.
2017. aug. 25. 12:10
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha attól ő nem "a másik" gyerek lesz, akkor semmi baj.


Páromnak így van két öccse meg egy húga, és teljesen normális felnőtt lett belőle, a tesóival, a szüleivel és azok új társával jól kijön.

2017. aug. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nálam biztos nem lenne "másik" gyerek. Apuka új nője nem tudom hogy fogja kezelni a helyzetet.

Utolsó, párodnál mindkét szülőjénél lett testvére?

2017. aug. 25. 12:20
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Saját példát nem tudok, de az ismerettségi körömben van ilyen. Anyukának van egy iskolás fia, és született 2 kislány, 1 és 2 évesek most. Bár viszonylag kiegyensúlyozottnak látszik a "nagyfiú", mégis benne van, hogy az a másik 4 ember egy család, ő meg az ötödik kerék. Ezt az anya mesélte. Állítólag mindent megtesznek, de mégsem tudják kiverni a fejéből. Ha elmennek valahová, a fényképekre sem áll rá soha, inkább ráfogja, hogy ő szeret fényképezni, azért nincs egyen sem. Amit akár még el is lehetne hinni, de mielőtt megszülettek a picik, semmi gond nem volt ezzel sem.
2017. aug. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk így van, elég bonyolult a család. Három gyerekem van egy apától, a második férjemtől most született a közös. A gyerekek apukája is újra nősült, ott a nőnek van két gyereke, közös nekik nincs. Az én második férjemnek is van 2 lánya.

Ők úgy vannak vele, hogy mindnyajan testvérek, vagy édestestvérek, vagy mostoha testvérek, és van egy feltestveruk.

Édes sztori volt, a fiamnak le kellett rajzolnia az iskolában a családot. Kért még egy lapot 😀


Nem attól sérül a gyerek, ha új baba születik. Hanem ha a szülei között nem rendeződött válás után a viszony, ha érzi a gyűlölködést, beszólogatást, egymásnak való betartást.

2017. aug. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálunk én "másik" gyerek voltam a mostohaanyámnál úgyis viselkedett velem. Gyűlölt.


A páromnál minden oldalról van tesó, igen.

2017. aug. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Utolsó, és apukád hagyta hogy bántson a felesége?

Párod jól kijött a mostohaszülőkkel és a féltestvéreivel?

2017. aug. 27. 14:32
 9/9 anonim ***** válasza:
Van olyan szülő, akinek a szerelem fontosabb, mint a saját gyereke. Én nőben is ismerek ilyet...
2017. aug. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!