Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikortól adhatok a babámnak...

Mikortól adhatok a babámnak tapioka pudingot?

Figyelt kérdés
Tapioka gyöngyből készítettet. Ti adtatok, mikortól vezettétek be? Köszönöm a válaszodat!

#baba #puding #tápióka #Tápiokapuding
2020. nov. 28. 11:08
 1/3 anonim ***** válasza:
57%

Megkérdezhetem, hogy miért akarsz neki ilyet adni? Mi van abban az afrikai termésben, ami egy európaiban nincsen?


Csak akkor érdemes bevezetni, ha rendszeresen azt fogja enni. De miért enné?


Van valamilyen nagyon kedvező hatása?


Szerintem egy magyar hozzátáplálás táblázatban sem fogod megtalálni.


Úgy, ahogy a maniókát és a majomkenyeret sem :).


Próbálj meg afrikai hozzátáplálási táblázatot keresni.

2020. nov. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Azt nem értem, hogy minek írsz egyáltalán. Gusztusalan a stílusod.

Mi van, ha nem Magyarországon élek? Ha olyan helyen élek, ahol ez a mindennapi, konyha része?

Mi van, ha étel allergiás a gyermekem és emaitt kérdezem?


Ki hallott olyanról hogy, ha nem rendszeresen eszik valamit a gyerek, akkor azt, nem kaphatja?

- Ekkora marhaságot!

Mangót is adtam neki, mégsem eszi rendszeresen, mert nem pénztárca barát gyümölcs, de attól még szerepel a magyar(!) táblázatban, és alkalmanként kap.

Gondolom te pörköltel tömnéd már 4 hónaposan azzal kezdenéd a hozzátáplálást, mert az a jó magyar koszt!

Kit érdekel, hogy egészséges vagy sem?!

Legújabb kutatások szerint 1 éves korig érdemes mindennel megismertetni az immunrendszert - leszamitva a tehén tejet, mézet, stb. - hogy ne allergizáljanak később!


A tápszerek egyik alapanyaga a szentjánoskenyér! Ez, mediterrán országokban honos pl, ezzel nincs problémád veletlenül. Akkor tápszert, junior tejitalt se kapjanak a gyerekek, csak frissen fejt tehentejet?!?

Vagy vegyük a banánt, magyar banánról sem hallottam még, csak magyar narancsról... Es nem is ertem, mi van abban, ami egy európaiban nincsen. Európai miben? Hol van az alany a mondat második felében ?


Az angol nyelvű oldalon megtaláltam. Orvosi ajanlassal is! Illetve az angol, német gyakori kérdéseken normálisan válaszolnak az emberek, pl. Konkrétan erre a kérdésre is, iszonyatosan primitív a válaszod, a kotoszkődo stilusod felháborító! Régen lettem valakitől ennyire ideges! Szégyen.


És ezt már nem neked irom, hanem annak, Aki idetéved majd egyszer, mert megtaláltam a választ. 8 hónapos kortól adható. Glutén mentes, ami diétara fogott babáknak kincs, glutén allergiánál.

Éhséget nagyon jól oltja, könnyen felszívódik, nem okoz emésztési panaszt. Jelentős mennyiségben tartalmaz tápanyagokat (C-vitamin), ásványi sókat és nyomelemeket pl:vasat, káliumot, magnéziumot, mangánt és kevés rézet is. Nátrium tartalma alacsony, ami, szinten előny. Sok vizet szív fel,kellemes állagú lesz tőle az étel. Semleges íze miatt szinte bármivel kombinálható.

2020. nov. 29. 02:53
 3/3 anonim ***** válasza:
3%

Akkor etesd tápiókával. Felőlem..


De azért látszik a válaszodon, hogy az idegeid nincsenek rendben...


Csak hogy tudd: a gyermekem nem egészséges, rendkívül érzékeny. Már 3 naposan problémái voltak, úgyhogy megnyugodhatsz, nagyon óvatosan kezdtem a hozzátáplálást. Orvosi felügyelettel, és nem pörköltet kapott, ahogy te rosszindulatúan feltételezted.

De tápiókát sem :).

2020. nov. 29. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!