Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » El vagyok keseredve mert nem...

El vagyok keseredve mert nem visz be elég folyadékot. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


7,5 honapos babámmal nagyon jól halad a hozzá táplálás, imádja a püréket, már nyitja a száját, ha jön a kanál, magát is eteti.


Viszont lecsökkent a tápszer mennyisége. Eddig legalább 800 mlt ivott, sokszor 1l felett, most 650 a napi adag. Ez mind rendben is lenne, hisz a minimális tej alapú étkezés 500 ml.

De kiköpi a vizet.

Mit adjak neki? Miben adjam?

Volt már felnőttesen kemény kakija, gondolom az nem normális. Mivel így szereti a püréket, ki van váltva 2 étkezés. De a reggeli meg esti meg hajnali és délutáni adag is lecsökkent, max 160 ml...


2021. jan. 3. 18:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem normális állagú ételt eszik, hanem pürét, a püré is beleszámít a folyadékfogyasztásba.
2021. jan. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Az enyém se ivott ennyi idősen semmit, 1 éves kora után kapott rá, másfél liter vizet megiszik most már naponta.
2021. jan. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen? Ez megnyugtató. Azért kaphatok tippeket víz ivásra? Rendeltem egy új csőrös poharat mert ami most van,az egy nagyon alap.
2021. jan. 3. 19:09
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Én evés (kanalas) előtt és közben szoktam megitatni. Eleinte nem kérte, mostanra cuppog, ha elfelejtem és egy evés alatt 1-1.5 deci vizet megiszik. Ez kb 3-4 hónap alatt alakult ki, szóval maradj kitartó és kinalgasd. A püré mellé már kell neki víz, nálunk, ha kimarad, határozottan keményebb a kaki.
2021. jan. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha minden kötél szakad, és nagyon aggódsz, adj neki kanállal vizet.

Sokszor egy-két kanál. Minden több a semminél.

2021. jan. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az én példámat nem biztos, hogy jó követni, de én vizezett hipp gyümölcsleveket adtam neki, mert a vizet nem itta, utána almalevet ivott jól felvizezve, maximum a negyede volt almalé, két és fél éves korában váltott a vízre és nagyon jó ívó lett.
2021. jan. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a pálinkás feles pohárból fogadja el a vizet, pont kézre áll neki és amiért kicsi a pohár a szájához is pont passzol. Előtte mindent ki próbáltam
2021. jan. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kipróbálom mindet, végre lenne haszna a palinkás poharaknak... 😀
2021. jan. 4. 00:25
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ízesített vizet próbáltad?

Nem a boltit, hanem víz, beledobsz gyümölcsöket, hagyod állni egy kicsit, hogy összeérjen, és azt adod.


Felnőtt nő vagyok, de a sima vizet soha a büdös életben nem tudtam meginni, mert fordult tőle a gyomrom, viszont a tea, ezerféle limonádé, bármilyen gyümölcslé (ne a cukrozottra gondolj, saját facsarás, ízesítés) simán lemegy min. 1,5-2 liter.

2021. jan. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!