Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Inkább italok bevezetése....

Inkább italok bevezetése. Hogyan vegyem rá a babát, hogy bármilyen folyadékot igyon?

Figyelt kérdés

Meg sem írom, hány hónapos...Sok.

Életében kétszer fordult elő, hogy 1-1 korty vizet ivott. Azt is nyáron, amikor 40 fok volt. Egyszerűen nem kell neki!

Ezeket próbáltam: víz, gyümölcslé, gyümölcslé vízzel, különböző teák, cumisüveg a legkülönbözőbb etetőcumival, itatópohár, sima pohár...Kínálgatom, amikor én is iszok.

Sem a doki, sem a védőnő nem tudott ötletet adni, csak annyit, hogy próbálgassam. Én próbálgatom, de nem erőszakosan. Soha nem volt kiszáradva a baba, a szája sem, semmi jele annak, hogy folyadékhiánya lenne, de már "normális ételeket" is kap és ahhoz nem ártana inni.

Anyatejes volt sokáig, védőnő, doki mondogatta, hogy ne adjak vizet, mert nincs szüksége rá és csak ártok vele. Első baba, én meg sajnos hallgattam rájuk, de most elutasít mindent. Visszacsinálni nem tudom...

Van ötlet, mivel vehetném rá?



2014. okt. 20. 12:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne sajnáld, hogy sokáig szoptattad és nem kaptak mást! :) Én mindkét gyerekem sokáig szoptattam (illetve szoptatom, mert a kicsi 25 hónaposan még szopik is), a nagy 27 hónapos koráig szopizott. 8 hónapos volt az első gyermekem, mikor először vizet kapott és kellett kb. 2 hét, mire egyáltalán valami mérhető mennyiséget ivott. Én pohárból adtam neki, mert cumisüvegezni nem tudott. Amúgy kap valamilyen formában folyadékot (szopik még, vagy levest)? Hidd el, előbb-utóbb biztos, hogy fog inni, legkésőbb amikor közösségbe kerül és látja a többi gyerektől! :) Ha nem volt még kiszáradva, akkor nagy aggodalomra nincs okod. Tényleg kitartás kérdése... Ahogy olvastam, már elég sokmindent kipróbáltál, egyéb ötletem nekem sem nagyon van. Én is csak azt mondanám, hogy menjetek el együtt, válasszatok egy neki tetsző poharat és azzal próbáld meg.
2014. okt. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Elég sok leveses gyümölcsöt eszik. Már nem anyatejes, de tápszert kap (abba 20 ml-rel több vizet teszek, mint amennyi az előírt, mert így legalább iszik).
2014. okt. 20. 12:47
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha nincs kiszáradás pici jele sem és a székletével sincs gond, akkor ne aggódj. Persze kínálgasd, de ne erőltesd.
2014. okt. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Julie S ***** válasza:
100%
Nalunk egyeves kora korul tort meg a jeg es kezdett el inni. Addig barmit es barhogy probaltunk, nem kellett neki. Most magatol keri, ha szomjas es iszik is egyedul. Parom aggodott, folyton itatni akarta, meg mindenki okos volt, hogy mit es hogyan kene, en viszont ugy gondoltam, hogy nem lehet ilyesmivel eroszakoskodni. Foleg ugy, hogy nincs kiszaradva, nem szomjas. Es igazam lett, mert egyik naprol a masikra valtozott a dolog. Szerintem ne eroltesd te sem. Kinald meg neha vizzel es egyszer majd el fogja fogadni.
2014. okt. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!