Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Leírnátok a legjobb baba étel...

Leírnátok a legjobb baba étel receptet amit tudtok, amit szeret a babátok?

Figyelt kérdés

8 hónapos lesz pár nap múlva, mindent szeret, de én ebben valahogy nagyon béna vagyok, így vállalva a sząranyaságot, bevallom bolti püréket kapott, abból viszont minősegit. Viszont alapjáraton szeretek főzni, de bármit csináltam az elején, azt a kutyával se etettem volna meg.


Kérlek segítsetek receptekkel.


2021. jan. 7. 15:58
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Igazából a hozzávalókat kell nézned. Az ízük nem fog egyezni az ízlésünkkel, mert mi fűszereznénk, sóznánk, rendesen ezeket..

A babádnak minden íz új még, neki biztosan nem lesz ízetlen. :) A boltik sem jók, nekem azok se ízlenek..


Én a legtöbb kaját sütőtökkel és répával dobtam fel, mert annak jó az állaga ha megfőtt és édes is.


Példa kaja:

Főtt rizs, egy kis csirkehusi, sütőtök - A húson kívül ezek villával is összetörhetőek, nem kell feltétlenül pépesíteni. A hús viszont darabos anélkül.

A csirkehúst én általában úgy szoktam, hogy ha mi csirkét eszünk, egy részét (nem sokat) simán megfőztem fűszer nélkül (csak egy kis minimális sóval) és turmixoltam, kiporcióztam jégkocka tartóba és lefagyasztottam. Nem sokat, hogy ne álljon hetekig a hűtőben, viszont így csak ki kellett vennem a fagyasztóból és már tehettem is a zöldséges főzelékbe.

2021. jan. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Szaranyaság? Én csak bolti kaját adtam neki, amíg nem ette azt, amit mi, nem szenvedtem vele, annyi a bajuk az embereknek, hogy drága, de hát istenem, én sem turkálok mások pénztárcájában... 🤦‍♀️

Komolyan már mindenért szaranya valaki?

Most 11 hónapos, ha olyat főzök amit nem ehet, kapja a bolti darabosat, imádja.

2021. jan. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

Nekem két szuper szakácskönyv segített: Anya, kérek még! ès a Születéstől születésnapig.

Én se vagyok nagy szakácsnő, de ezekben jól le vannak írva a receptek fotókkal, tanácsokkal.

A másik segítség az Avent pároló-turmixgép.

Amúgy a babám az édesburgonyáért van oda.

2021. jan. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az én fiam kedvence a banános almapép, azért már tátja a száját, illetve marhahúsos rakottas - pép - ezt nem tudom kitől örökölte mert én pl utálom a marhát, és a férjem is csak megeszi😁 most összeírtam pár receptet a netröl, de csomóba belevariáltam, pl volt egy recept, amibe simán illett a joghurt, meg a kapor, szóval hozzátettem. Remélem menni fog.

Csak a neten pl eleve olyan receptek vannak sokszor, ami úgy kezdődik, hogy csipet só, meg húsleves kocka.

2021. jan. 7. 16:42
 5/7 anonim ***** válasza:
91%
Én nemrég töltöttem le a Manó menü alkalmazást. Szerintem tök jó dolgok vannak benne.
2021. jan. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is az üveges kaját vettem neki, amikor meg ehette, amit mi, általában mindent megevett, 2 éves koráig azon gondolkoztunk, hogy nincs is ízlése vagy valami, mert csak úgy evett. Azóta csak
2021. jan. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Lemaradt a vége, azóta csak a husit nem szereti, de azt semmilyen formában nem akarja megenni. Valószínűleg ebben rám hasonlít, én ugyanilyen voltam.
2021. jan. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!