Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Tudom nem egészséges, de mi a...

Tudom nem egészséges, de mi a helyzet a zsírral?

Figyelt kérdés

Nem tervezem bevezetni pl zsíros kenyérként vagy hasonló, de múltkor akartam csinálni a nagymamám féle törtkrumplit, amibe ő kevert mindig libazsírt. Meg is vettem, de végül nem használtam, mert nem tudom lehet-e adni babának? Így végül sima tört krumplit kapott az enyémet pirítottam meg zsírral csak.

Nem szoktam egyébként zsírral főzni, ritkán eszünk kifejezetten magyaros ételeket, de néha használom mamám receptjét és ő parasztosan főzött.

Mikortól lehet ilyesmit adni? Nem akarom leterhelni feleslegesen a hasnyálmirigyét meg a máját, meg az epéjét.


2021. jan. 21. 20:34
 1/10 anonim ***** válasza:
50%

Mennyi idős a babád? Neki kis vajat tegyél bele, de ne művajat, hanem

házi vajat.

2021. jan. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

8 hónapos. Olivaolajat cseppentettem bele neki, és kicsit megpirítottam ahogy mamám.


Viszont próbáltam rákeresni a neten hogy mikortól "adható" zsír egyáltalán és semmi.


Házivajam nincs, nem is tudnék beszerezni.

2021. jan. 21. 20:42
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Erről kérdezz meg inkább egy tapasztalt orvos véleményét, ne az itteni okoskodásokat fogadd meg....
2021. jan. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%

Én pedig olajjal nem főzök.

Babának az elején amikor csak neki készült az étel, olívát kevertem a pépbe..

Amióta a mienket eszi, azóza házi zsírral eszi, amit eszik.

Egyébként nem főzök zsírosan...

És nemIs kifejezettem magyarosan

2021. jan. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
Nem használok olajat, mindent kacsazsírral főzök, a gyerekek is ezt eszik, így szokták meg.
2021. jan. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%

Sokkal egészségesebb, mint a napraforgoolaj vagy a margarin. Nyugodtan adj neki, persze mértékkel. És ha néhanapján eszik néhány kockányi libazsíros kenyeret, attol sem lesz baja.

Persze hangsúly a mértéken van.

2021. jan. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
8 hónaposan is lehet?
2021. jan. 21. 21:41
 8/10 A kérdező kommentje:

Végülis senki se tiltakozott a kommentem után, amiben írtam, hogy 8 hónapos, szóval adok neki egy keveset legközelebb.


Nagyon ízlett neki a mama tört krumplija anélkül is, de majd ezután mégfinomabb lesz.

2021. jan. 21. 21:44
 9/10 anonim ***** válasza:
79%
A zsír egyáltalán nem egészségtelen. Nyilván nem úgy eszitek, mint az almát... az hogy a krumplin van egy kis zsír, teljesen ok.
2021. jan. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
92%
9 hónapos a kislányom, házi zsírból szokott picit kapni a főzelékeibe, mivel, ugye mindenbe kell egy pici zsiradék a vitaminok felszívódása miatt. Mi sem használunk olajat, csak zsírt.
2021. jan. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!