Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit főzzek 8 hónapos babámnak?

Mit főzzek 8 hónapos babámnak?

Figyelt kérdés
Ötleteket szeretnék kérni. Az üvegeseket, amik 8 hónapostól ajánlanak nem eszi. A hatosakat igen, de az csak pépes, jó lenne lassan darabosat enni. Amiket én csináltam, pár kanál után elutasítja. Pl krumpli, répa, csirkehús. Összetörve. Meg tudná enni, de szerintem nem ízlik neki. Mivel dobjam fel az ételeket?
2021. febr. 8. 07:36
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Illetve tízórai, uzsi ötletek is jöhetnek. Tejpép, gyümik, köles snack, stb.. ilyeneket eszik eddig.
2021. febr. 8. 07:38
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok, de szerintem nincs azzal vagy hogy csak ezeket eszi még

Majd ha megérik, akkor több mindent fog.

Nálunk evett egy csomó mindent de mostanság csak a pépek mennek le. Ez van. Ja meg a gyümölcsök. Próbáltam átverni és adni egy kis avokádót a banánjához, de rájött 😅 a banán viszont vég nélkül lecsúszik neki.

Vettem ilyen gyümölcs etető cuccot, így maga tudja enni vele. Írd be googleba hogy fruit feeder, olyat.

2021. febr. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

A banán nálunk is kedvenc, de nem adhatok mindig azt neki, ha épp nem eszi meg amit kap ebedre. 🙈

Vmi fűszer, amit lehet? És finomabb lenne amit kotyvasztok..

2021. febr. 8. 08:20
 4/14 anonim ***** válasza:
81%

Na ez az. Zöldfűszerek mehetnek de ugye 1 éves korig nincs sózás. Én úgy szoktam, hogy valami édesebb zöldseget pl zsenge borsót is teszek a kajájába, és úgy passzírozom turmixolom, akkor nem rossz az íze, na meg a petrezselyem még nagyon jó. Csináltam sótlan húslevest, annak a levéből fagyasztottam jégkockatartóba, és abban főzök, illetve evett már spagettit is.

Hagyma, répa, zeller fokhagyma alapon darálthús, paradicsomszósz, bazsalikom, oregánó, kevés bors, tésztával leturmixolom, és kevertem hozzá extra répapürét neki, hogy ne legyen savanykás, az ízlett neki, mi meg ugyanazt ettük csak rasóztam.

2021. febr. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én anno a Manómenü appot töltöttem le, ott van pár recept életkorra lebontva.
2021. febr. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát én biztos le leszek pontozva, de egy kicsit igenis megsóztam az ételét!

Anélkül tényleg borzasztó rossz volt minden. Semmit nem evett volna kb csak gyümölcsöt. Onnantól viszont, hogy egy csipet sót raktam a pürékhez, sokkal finomabb lett és meg is evett mindent.

2021. febr. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nekem minden válasz hasznos, nem pontozok le senkit.

Én magam nagyon válogatós vagyok, és nem szeretném ha Ő is az lenne. Adok neki mindent, amit én nem eszek, azt is. Csak ez a darabosra áttérés, meg h mit főzzek, stb. Nem egyszerü. Most pl rizs fő répávál, egy pici bazsalikommal. Villával összetöröm majd. Van fagyasztva csirkemell pép. Azt hozzákeverem. Ez így jó ebédre? Persze ha megeszi..

2021. febr. 8. 09:28
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jó.
2021. febr. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hát nem jött be neki, kiverte a hisztit. :( Erről beszélek. Semmit nem eszik, amit én csinálok.
2021. febr. 8. 11:50
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy még nincs kész a darabos ételekre. Ha leturmixolod neki, úgy megeszi amit főzöl?
2021. febr. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!