Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Én reagálom túl, és nem kell...

Én reagálom túl, és nem kell ennyire félteni a gyereket?

Figyelt kérdés

Az Anya kérek még c. könyv, plusz a védőnői tanácsok, táblázat alapján etetem a gyereket, vezetem be az ételeket. 8 hós, cukrot, sót kerülöm, a fűszerek közül is fahéjat, petrezselymet kapott eddig. Ma reggelinél az egyik idősebb rokon mondta, hogy na majd ebédre lesz húsleves, abból kaphat. Mondtam, hogy nem, ahhoz még pici, túl sós, fűszeres, zsíros, stb. Na innentől kezdődött egy 10-15 perces küzdelem, mondván, hogy sózzam a gyerek ételeit, mert az igenis kell. Aztán jött, hogy jön a nyár, lesz eper, majd ehet. Azt is mondtam, hogy epret nem, erősen allergizál, kb másfél évtől adható. Erre ő: hátha nem lesz rá allergiás. Következő, kávézott, kérdezte, hogy kávéhabot szoktunk-e adni neki. Mondtam, hogy nem, tejet 1 év után javasol a védőnő, arról nem is beszélve, hogy kávés, édes (ő ráadásul édeskét rakott bele), erre mondta, hogy nem kell a védőnőt annyira követni, majd megkóstólta a habot, és mondta, hogy jó az...

Nem értem, miért kell küzdenem. Nem az én közvetlen rokonom, plusz nem akartam szócsatával rontani a hangulatot, de nem tudom megérteni, hogy miért kell ennyire erőltetni a dolgokat. Vagy túlreagálom? Én már csak bólogattam rá a végén, meg kedvesen mondtam, hogy a családban többeknek bevált ez a hozzátáplálási menet, így ezt követem. De alig vártam, hogy elszakadjunk onnan...



2021. ápr. 4. 10:44
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:

Hozzáteszem, nincs baj a gyerek evésével, mindent megeszik, csomó mindent kap már.

Ameddig csak szoptattam, akkor meg az volt a baj, hogy miért nem kap mást is inni, kiszárad...

2021. ápr. 4. 10:45
 2/31 anonim ***** válasza:
94%
Te gyereked, úgy eteted ahogy akarod (nyilván szélsőségektől eltekintve). Szerintem nagyon jól reagáltál azzal hogy csak kedvesen mosolyogtál, bólogattál, és hajtogattad hogy te így eteted. Szerintem magyarázni se kell, nincs miért, nem tartozol neki magyarázattal. Nem reagálsz túl semmit, persze hogy bosszant a tudálékoskodás meg beleszólogatás, semmi köze hozzá az illetőnek hogy mit adsz a gyereknek.
2021. ápr. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Úgy vezeted be az új ízeket,ahogy te szeretnéd. Te vagy az anyukája,senkinek semmi köze hozzá. Aztán meg ha ne adj Isten kijön rajta valami allergia vagy egész éjjel fáj a hasa te kínlódhatsz a gyerekeddel,te éjszakázol nem pedig ő,az okostojás rokon. Én mondjuk nem követtem annyira ezeket a táblázatokat,ajánlásokat. Sok mindent kóstoltattam vele már 8 hónaposan. Hús levest például simán,még kocsonyát is kapott. Epret olyan 10 hónaposan,de nem ízlett neki. Most 1,5 éves a fiam,már szinte mindenbe belekóstolt. Mézet nem adtam még neki,attól egy kicsit tartok. Szerintem egy picit túlfélted,kicsit lazább is lehetnél ez ügyben. Nagy mennyiséget még úgy sem eszik,had ízlelgessen. De ha követed a védőnő javaslatát azt is megértem. A rokonoknak meg nincs beleszólásuk.
2021. ápr. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
84%

Ha idősebbek, akkor azért mondják mert régen más volt a szokás. Anyukám csak 53 éves, de mondta hogy amikor születtünk, teljesen másképp etették a babákat mint most. Újszülöttként tea, pár hetesen alma, barack, tejbegríz pl. Nem hinném hogy rosszat akarnak, csak szimplán ők még máshogy csinálták és nem követik már, hogy mik a mai modern ajánlások.

Egyébként valóban nem kell túlgondolni, elég ha az allergénekre vigyázunk. Országonként másképp etetik a babákat,valahol szójával kezdik, máshol zöldséggel, megint máshol déli gyümölcsökkel, hússal...

2021. ápr. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem is túl reagálod, de a te gyereked. Úgy neveled, eteted ahogy szeretnéd.
2021. ápr. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
84%

Kávéhabot biztos nem adnék a gyereknek, mert koffeint tartalmaz.


Félig értek veled egyet. A sót én is kerülöm többnyire, de ha enyhén sós a húsleves, abból simán ehetne, a zsír nem baj, a babáknak sokkal több kell mint a felnőtteknek.


Amiben nem értek veled egyet, az a szabályokhoz való ragaszkodás. Ezek nem igazán szabályok, csak útmutatás. Az eper pl nem tartozik a nagy allergénekhez, és idény gyümölcs lesz nyáron, simán add. Csak Magyarországon tilos, járj utána, ha nem hiszed. Azonnal meglátszik ha egy kicsit is érzékeny.


Nagyon óvatosan táplálsz hozzá, szerintem lazíts. Kavéhabot persze ne adj, de bármit adhatsz, ami nem tilos.


Egy kis gyengén sózott vagy nem sózott húsleves nem árt, eper nem fog ártani nyaron, ezt a 1,5 évet se tudom honnan szedted, 1 év után ajánlott a szigorú szabályok szerint. A tej se méreg, lehet vele főzni, tejterméket remélem adsz.

8 hónaposan már simán csipegessen, adj neki olyan gyümit, zöldséget amilyet akarsz, hús, tojás, gabonaféle is mehet. A tojás, ha allergiás van a családban, csak a sárgája, de a fehérjétől való félelem is irreális. AllergizálHAT. Mint az eper.

Szerintem ne legyél ilyen görcsös, sőt, tudod mit? A cukor se a sátán eledele. Én a bolognai szószba teszek barnacukrot, és kapott már belőle a gyerek. Sózni nem sózok, de pl használok sajtokat, és az is sós. Az is csak azért, mert nem akarom a veséjét leterhelni.

Zöldfűszerekből csak a petrezselyem? Miért? Tárkony, lestyán, oregánó, bazsalikom, bármi. Nyugodtan fűszerezz bátran.

2021. ápr. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Azért nem szentírásként tekintek ezekre, de úgy vagyok vele, hogy vannak dolgok, amiket nem véletlenül ajánlanak egy bizonyos kor körül. Nem volt 5 hós sem, mikor a ht-t kezdtük, mert a védőnő és a gyerekorvos is a glutén 6 hóig való bevezetését szorgalmazta, és azt is csak sacc/kb nézem, hogy mikor mit kaphat, de látom testvéreméknél is, hogy milyen jól működik ez a "szabályozott" etetés, és nekem ez megnyugvást ad. Levest ő is később adott csak a fiának, amikor már rendesen tudott ülni, de pl akkor is eleinte jól félrenyelte, mert nem tudott mit kezdeni még vele... és én ettől tartok például. Levesből főtt répát már kapott, úgyhogy még csak ezt sem tiltottam, de sokan mondják, hogy ameddig nem muszáj, ne sózzunk, és kitartanék emellett. A férjem, nagyszülők nem szólnak ebbe bele, mert tudják, hogy ez nekem fontos, és nyilván a rokon sem rossz szándékkal tette, csak már baromi kellemetlen volt.

2021. ápr. 4. 11:02
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne törődj vele, én onnantól, hogy terhes lettem, úton útfélen kéretlen tanácsokat kapok, az elején még beleálltam, hogy ne akarjon már mindenki belepofázni az életembe, főleg ne olyanok, akiknek még gyerekük sincs - azoknak van csak a legnagyobb hangja, amit egyszerűen NEM értek - de rájöttem, hogy fölösleges. Bólogatni kell, hogy persze-persze, aztán csinálod tovább, ahogy szerinted jó. Nincs két egyforma gyerek, se anya, se semmi, minden gyerek más, te vagy vele a nap 24 órájában, te látod, hogy mi jó neki és mi nem. Ha úgy látod, hogy működik az a rend, amit jelenleg tartotok, a gyerek jóevő, egészséges, stb akkor ne aggódj, biztos jól csinálod.
2021. ápr. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Igen, kapott már natúr joghurtot, semmi baja nem volt tőle, úgyhogy a kövi most már a túró lesz, várom, hogy gyümölcsökkel adhassam neki.

Persze, igazatok van, lazábbra kell vennem. Csak első gyerek, még tapasztalatlan vagyok, és próbálok abból meríteni, amit a közvetlen környezetemben látok.

2021. ápr. 4. 11:06
 10/31 anonim ***** válasza:
64%

Menni fog bátrabban, józan ésszel, nem kávé habot adva (az kicsit sokkolt, sörhabot nem akar?).


Mindig felteszem a kérdést azoknál akik óvatosan táplálnak hozzá, hogy a filippínó gyerekek kezdhetik egzotikus déli gyümölcsökkel, neki nem árt, a magyarnak meg igen? Kicsit gondold át, hogy miért árthat valami, és miért nem, és döntsd el te. Nem kell senkire hallgass.

2021. ápr. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!